Hüppa põhisisu juurde

Linnalaager „8 ühe hoobiga“

Lastelaager „Kaheksa ühe hoobiga” kutsub 1.–3. klassi lapsi põnevale otsimismängule Tallinna vanalinna muuseumides.

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. Igas muuseumis on lastel otsimist ja avastamist ning kes teab, mida toredat nad laagri lõpuks leiavad.

Laagrid toimuvad:
15.–18. juuni 2021

Hind:
85€ (ühe pere lastele 80€/laps)
(sh 4 päeva tegevusi, materjalid, soe lõunasöök, käibemaks)

Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klassi õpilased.

 

Registreerimine on lõppenud, laagrikohad on kõik täis!

Muusemide ühise laagriprojekti osalevad:

Praktiline info:

Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50–10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused:

Igas muuseumis õpime midagi uut läbi liikumis-, otsimis- ja mõistatusmängude või meisterdamise. Põnevat tegutsemist jagub igale maitsele!

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

Uurime vanemaid ja veel vanemaid pille ja kuuleme nendest lugusid. Vaatame, mida näeb pööningu aknast. Proovime selga teatrikostüüme. Mängime ja meisterdame.

Eesti Ajaloomuuseumis

Läheme avastama vanalinna varjatud kohti, uurime nii tänavasillutist kui katuseid. Laagripäeva lõpus saame teada, milline saladus on peidus Suurgildi hoovi maapinnas.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses

Uudistame, kus ja mismoodi hoitakse kõige vanemaid lasteraamatuid. Vaatame, milline näeb välja pilt enne kui see raamatusse jõuab. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

Eesti Loodusmuuseumis

Uurime näitusel „Hirmus armas nahkhiir“, millised erilised võimed on sellel salapärasel imetajal. Räägime ka aasta loomast – rotist ning otsime vastuseid mitmetele põnevatele küsimustele. Mängime erinevaid otsimis- ja nuputamismänge muuseumi saalides, hoovis või pargis.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

Piilume muuseumi varjatud tagaruumidesse, ning proovime disaineri- ja tarbekunstniku ametit. Oleme hästi loovad: leiutame, värvime, disainime ja meisterdame oma kätega muuseumi kunstiklassis.

Nukuteatrimuuseumis

 Äratame ellu tegelasi, kes on end keldrisse peitnud ja tutvume teatrinukuga, kelle pea katusest välja ulatub. Vaatame lähemalt ühte nukulikku lavastusvõtet – mängimine proportsioonidega.

Niguliste muuseumis

Käime ära keldris ja katusel. Keldrist otsime hertsogi muumiat, vahepeal piilume oreli sisse ja uurime vanu raidkive ning kõige lõpuks selgitame välja, kuhu sai keskaegses kirikus vaenlase eest varjule minna (vihje: kuhugi kõrgele!).

Eesti Tervisemuuseumis

Uurime värskel õnnenäitusel inimese emotsioone. Mis teeb õnnelikuks ja kas mõnikord võib olla ka kurb? Lisaks harjutame suveks mõned esmaabivõtted ja uudistame lähemalt esmaabivahendeid. Liigume ruumides, kuhu külastaja tavaliselt ei satu, mängime mänge ja teeme katseid.

Lisainfo:

Angela Paulus
Niguliste muuseum
6314330
angela.paulus@ekm.ee