JAANUAR 2019

Hea lugeja!


Kutsume kõiki huvilisi lastekirjanduse keskusesse osalema äsjakäivitunud lugemisprogrammis "Lugemisisu", osa võtma Gerda Märtensi pildiraamatukursusest "Mäng, raamat, pilt" või külastama lihtsalt meie muinasjutulist maja. Ühtlasi on meil hea meel teatada, et pakume ka sel aastal võimalust pidada keskuses vahva laste sünnipäevapidu. 

Head uudistamist!

Eesti Lastekirjanduse Keskus

TEATED

Raamatukogude lugemisprogramm "LUGEMISISU" 


Jaanuari alguses käivitus lastekirjanduse keskuses ning 26 raamatukogus üle Eesti laste lugemisprogramm "Lugemisisu". Selle eesmärk on innustada 7–10-aastaseid lapsi lugema, pakkudes selle juurde mängulist lisategevust. Kooliaasta lõpus premeeritakse kõiki osalenuid diplomiga. Lugemisprogrammi on koostanud Eesti Lastekirjanduse Keskus koostöös Soome Instituudiga. "Lugemisisu" kestab 15. maini 2019 ja käivitub taas uuel õppeaastal. Loe edasi...

Koolipäev "Puust ja punaseks" kutsub osalema


Ootame 4.–6. klasside lapsi koos õpetajaga veetma sisukat koolipäeva Tallinna vanalinna muuseumites ning keskustes. Tunnid toimuvad 5.–8.02 (4. klassid), 12.–15.02 (5. klassid) ja 12.–14.02 (6. klassid). Korraldajad on Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Lennusadam (Eesti Meremuuseum), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ning NUKU muuseum. Loe edasi...

Pildiraamatukursus "MÄNG, RAAMAT, PiLT" 


28. veebruarist 3. märtsini toimub lastekirjanduse keskuses Gerda Märtensi juhendatud pildiraamatukursus. Üheskoos avastatakse mänguliste ja eksperimentaalsete pildiraamatute maailma, tuues näiteid ja analüüsides maailma parimaid selles vallas. Kursuse käigus avaneb igaühel võimalus luua vähemalt ühe ägeda mängulise raamatu idee. Grupi suurus on 12 inimest, hind 150€. Registreerimine 10. veebruarini, lisainfo aadressil gerda.mrtens@gmail.com. Loe edasi...

Kinkeraamat "Pisike puu" Eesti lastele

Juba üle kümne aasta kingib riik igale vastsündinud Eesti lapsele raamatu. Kinkeraamat "Pisike puu" jõuab uute omanikeni kohalike omavalitsuste korraldavatel pidulikel sündmustel, kus tervitatakse uusi ilmakodanikke ja õnnitletakse vastseid lapsevanemaid. Need, kel pidulikul sündmusel osaleda ei õnnestu, saavad raamatu kätte kohalikust raamatukogust. Kinkeraamatu koostaja ja väljaandja on Eesti Lastekirjanduse Keskus, raamatu väljaandmist toetab Kultuuriministeerium. Loe edasi... 

Sünnipäevapidu lastekirjanduse keskuses


Pakume ainulaadset võimalust pidada lapse sünnipäeva lastekirjanduse keskuse kaunis majas raamatulugude keskel. Meil on põnevad, harivad ja meeldejäävad sünnipäevaprogrammid 6–11-aastastele lastele. Sünnipäevapidu toimub maja kõikidel korrustel: tutvume Edgar Valteri galerii ja raamatukoguga, nuputame ja mõistatame varakambris, meisterdame luugisaalis ning peolauda istume muinasjutupööningul. Ühe peo hind 144€. Rohkem infot: irma@elk.eeLoe edasi...

Kuu raamat

Aino Pervik "NummiPealt ja mujalt"


Mäletate veel härra LugemisHullu või härra PoleHullu? Aga preili JuurdeVõtlikku? Preili NuuksuNunnut? Neid, kes käes hoidnud Aino Perviku jutukogu "Ühes väikses veidras linnas" (Tänapäev, 2009), pole neid toredaid tegelasi kindlasti unustanud. Nad teavad, et on üks väike armas linn, mille nimi on NummiPea, kus need veidrad tüübid elavad. Nagu nüüd selgub, on neid tüüpe ja tüübikesi aga kõvasti rohkem, kui esimesse raamatusse mahtus. Nii ongi Aino Perviku värskes jutukogus "Nummipealt ja mujalt" veel lugusid eriskummalistest inimestest. Lugudele lisaks sisaldab raamat ka limerikke, lühikesi absurdseid luuletusi, mis üles ehitatud koha- või isikunime riimimisele. Loe edasi...

Sahtel

"Sahtel" on rubriik, kus saame teada, mis ühel kirjanikul, tõlkijal või illustraatoril parasjagu töölaual tegemisel või sahtlis avaldamist ootamas on. Aasta esimeses "Sahtlis" kirjutab illustraator Sirly Oder.

Vaatasin just aasta alguse puhul oma toas väga karmi pilguga ringi ning saatsin uutele asumaadele kõik asjad, mida mul ilmtingimata vaja ei ole. Nii sisaldab minu suure ja punase kirjutuslaua sahtel vaid kõige olulisemat. Näiteks on sinna peitu pugenud kõikide eelmiste raamatute kollid, kurjad beebid, kirvepäkapikud ja muud süngetest maailmatest pärit tegelased.

Suurde sahtlisse mahuvad ka paari uue raamatu visandid. Hetkel illustreerin kirjastusele Tänapäev raamatut "Meie uues kodus kummitab" ja ma pean ütlema, et mul ei saa nendest tumedavõitu tekstidest küllalt. Üks väike tont ei ole lasteraamatus kunagi liiast!

Ja kohe peale seda valmivad minu esimesed värvilised illustratsioonid raamatule "Loomaaed lasteaias", mille annab välja kirjastus Päike ja Pilv. Selles raamatus on lisaks rohketele värvidele palju rõõmu ja mängulisust! Ja eks omamoodi väljakutse on ka see, et sealt ei leia mitte ühtegi kolli.

Selline sahtel. Pooltühi ja samas põnevust täis.

Huvitavat siit ja sealt


Noorte Luuleprõmm Haridus- ja karjäärimessil Intellektika

Tartu Linnaraamatukogu ja Haridus- ja karjäärimess Intellektika korraldavad 9. veebruaril üleriigilise Noorte Luuleprõmmi 2019. Tegemist on luulevõistlusega, kus noored autorid esitavad enda loodud loomingut. Võistelda saab kolmes erinevas vanusegrupis. Registreerimine kestab 5. veebruarini.
 

Apollo valib 2018. aasta parimaid raamatuid

Apollo raamatukauplus kutsub valima oma lemmikuid 2018. aastal ilmunud eesti autorite raamatute seast. Hääletada saab kuues erinevas kategoorias, millest üks on lasteraamat. Igas kategoorias saab oma valiku teha kümne teose vahel. Hääletada saab 31. jaanuarini Apollo kodulehel.
 

Illustratsiooninäitus "Risti-rästi läbi Eestimaa" Kohila raamatukogus

Kohila Linnaraamatukogus on 1. veebruarini avatud kunstnik Mare Hundi illustratsioonide näitus Milvi Panga raamatule "Mesikäpa esikäpad". Illustratsioonid on tehtud kollaažitehnikas, kasutades pliiatsijoonistust, joonegraafikat ja fotolavastust. 


Ülle Meistri isikunäitus Jõgeva Linnaraamatukogus

Jõgeva Linnaraamatukogu teise korruse lugemissaalis on avatud Ülle Meistri isikunäitus "Kodumaine viis". Eksponeeritakse valikut peamiselt muinasjuttudele loodud raamatuillustratsioonidest. Näitus on külastajale avatud 6. veebruarini. 


"Klaabu" Vanemuise teatris

12. jaanuaril esietendus Teatri Kodus Jaan Rannapi ja Avo Paistiku raamatu põhjal valminud lavastus "Klaabu". Laval tegutseb muinasjutuline olend Klaabu, kes sündis pisitillukesest vihmapiisast. Etenduse lavastaja on Janek Savolainen, osades Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased.
 

Nukufilmil esilinastus lühifilm "Teofrastus"

Plastiliinitehnikas animafilm "Teofrastus" põhineb Astrid Reinla samanimelisel lasteraamatul. Film jutustab loo ühe kodutu kassi elust ja teekonnast pere ja õnne leidmiseni. Sündmustik toimub 80ndate Eestis. Filmi režissöör on Sergei Kibus.
Eesti Lastekirjanduse Keskus, Pikk 73, Tallinn 10133
+372 617 7231, elk@elk.ee

Kui Te ei soovi enam Lastekirjanduse Uudistajat saada, klikake palun siia.