JAANUAR 2016

Hea lugeja!

2016. aasta algas lastekirjanduse vallas eriti suure hooga, sest lahti läks 13. Nukitsa konkurss. Tegemist on võistlusega, kus kuni 16-aastased lapsed selgitavad välja eesti armastatuima lastekirjaniku ja illustraatori. Lisaks mahub sel aastal keskuse plaanidesse ka teisi juba traditsiooniks saanud tegevusi ning uusi põnevaid sündmusi. Tasub meie tegemistel silma peal hoida!

Raamatu- ja rõõmurohket aastat 2016!

Eesti Lastekirjanduse Keskus

Algas XIII Nukitsa konkurss!

Lastekirjanduse keskus kutsub kõiki Eestimaa lapsi valima oma lemmikkirjanikku ja -kunstnikku! Kuni 16-aastasi oodatakse hääletama rahvaraamatukogudes üle Eesti või elektrooniliselt SIIN. Hääletada saab 20. veebruarini. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 2. aprillil pidulikul auhinnapeol. Loe edasi...

Kadi Kurema ja Külli Grünbach-Seina näituse avamine 5. jaanuaril

Kutsume näitusele "Jaburad, vigurid ja etturid"

5. jaanuarist 27. veebruarini on lastekirjanduse keskuses üleval graafiku ja illustraatori Kadi Kurema ning köitekunstnik Külli Grünbach-Seina näitus „Jaburad, vigurid ja etturid”. Väljapanekul esitletakse illustratsioone ja nahkköites kunstnikuraamatuid. Loe edasi...

Algas registreerimine koolipäevale
Puust ja punaseks"

Kaheksa Tallinna vanalinna muuseumi ja keskust ootavad 4. klasse veetma sisukat koolipäeva väljaspool koolimaja. Koolipäevade teema on puit ja ajatelg ning toimumisaeg 5., 6. ja 8. aprill. Lisainfo telefonil 66 79 542 või muuseum@nuku.ee. Loe edasi...

Sünnipäevapidu lastekirjanduse keskuses

Ka sel aastal pakume ainulaadset võimalust pidada lapse sünnipäeva lastekirjanduse keskuse kaunis majas raamatulugude keskel. Meil on põnevad, harivad ja meeldejäävad sünnipäevaprogrammid 6–11-aastastele lastele. 2,5 tundi kestva peo hind on 144€. Rohkem infot: katrin@elk.ee. Loe edasi...

Huvitegevus meie majas

Lastekirjanduse keskus rõõmustab jätkuvalt mitmekülgse huvitegevusega. Eriti oodatud on lapsed kunstikambrisse, mis toimub lausa kolmes eri rühmas: 1.-2., 3.-4. ja 5.-8. klasside lastele. Lisaks ootame lapsi neljapäeviti kell 15 keskuse raamatukogus koer Fjodorile ette lugema. Huvitegevuses kaasalöömiseks on vajalik etteregistreerimine aadressil katrin@elk.ee. Loe edasi...

---

Kuu raamat

Raud-Piret-Lugu-Sandrist-Murist-tillukesest-emmest-ja-nahtamatust-Akslist

Piret Raud „Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist”

Piret Raualt on seni ilmunud kolme tüüpi raamatuid: väikelaste pildiraamatuid, lühilugude kogumikke ja jutustusi. „Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist" kuulub žanriliselt ühte ritta just viimastega – „Ernesto küülikute”, „Sanna ja salaküttide” ning „Printsess Luluu ja härra Kerega”. Kõiki neid iseloomustab olulistele kaasaja probleemidele viitamine läbi igavikulise prisma, meisterlikult põimitud mitmete liinidega süžee, võime hoida pinget viimase peatükini. Loe edasi...

---

Sahtel

„Sahtel” on rubriik, kus saame teada, mis ühel kirjanikul, tõlkijal või illustraatoril parasjagu töölaual tegemisel või sahtlis avaldamist ootamas on. Uue aasta esimeses uudiskirjas piilume kirjanik ja luuletaja Contra sahtlisse.

Mul on üks raamat pooleli küll, selle nimi on „Minu Läti". Olen viimastel aastatel Lätiga tegelenud, seal tihti käinud, läti keelt õppinud ja isegi mõne luuletuse läti keeles kirjutanud.

Tõlgin ka läti kirjandust, peamiselt luulet eesti keelde, kindlasti võtan kunagi ka lastekirjanduse ette. Üks jutuke on juba Heas Lapses ilmunud - Jānis Joņevsi jutt koletisest, kellel oli väga keeruline nimi, aga kes oleks selle ära arvanud, oleks kohe koletise saagiks langenud.

Plaanis on ka raamat nendest lasteluuletustest, mis juba kirjutatud, aga mis ei ole ühtegi lasteluule kogumikku mahtunud, kas on liiga pikad või ei ole tundunud piisavalt lasteluuletused, on olnud n-ö piiri peal. Kui ma ise ei saa piisavalt palju sellised luuletusi kokku, proovin raamatu tegemiseks kellegi kampa võtta.

---

Huvitavat siit ja sealt 

Selgunud on „Bestselleri" võitjad
Detsembris selgusid kirjanduskonkursi „Bestseller" võitjad. Lastekirjanduse peaauhinna võitis Astrid Hiisjärv käsikirjaga „Vaimar”. Nii Hiisjärve kui ka ülejäänud 19 auhinnatud autori tööd avaldab raamatuna kirjastus Pilgrim. „Bestseller” leiab taas aset 2017. aastal.

Noorte Luuleprõmm Tartu Linnaraamatukogus
Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond ning Eesti Kirjanike Liit korraldavad 21. jaanuaril kell 13.00 Noorte Luuleprõmmi 2016. Tegemist on luulevõistlusega, kus noored autorid esitavad oma loomingut. Luuleprõmmil osalejad on jagatud kolme vanusegruppi: ...–11, 12–15 ja 16–20. Registreerimine on avatud 18. jaanuarini.

Apollo valib parimaid Eesti autorite raamatuid
Apollo raamatukauplus kutsub valima oma lemmikuid 2015. aastal ilmunud Eesti autorite raamatute seast. Hääletada saab kuues erinevas kategoorias, millest üks on Eesti autorite lasteraamat. Igas kategoorias saab oma valiku teha kümne teose vahel. Lemmikraamatuid oodatakse valima 24. jaanuarini Apollo kodulehel.

Käimas on maailma laste haiku konkurss
Maailma laste haiku konkurss toimub küll juba 14. korda, kuid sel aastal on esmakordselt ka Eesti lastel võimalus sellest osa võtta. Osalema on oodatud
kuni 16-aastased kooli- ja lasteaialapsed ning haiku teemaks on „Hommik". Tööde esitamise tähtaeg on 15. veebruar 2016.

Raamatukogutunnid väikelastega peredele
Alates jaanuarist toimuvad Tallinna Keskraamatukogus ja kuues haruraamatukogus kord kuus raamatukogutunnid. Osalema oodatakse perede liikmeid, kus kasvavad väikelapsed. Tundide fookuses on laste lugemishuvi tekitamine ja väikelaste kirjandus. Esimene kohtumine toimub 13. jaanuaril kell 16 Nõmme raamatukogus.

Õppeprojekt „Hunt ja seitse kitsetalle" Estonia teatris
„Hunt ja seitse kitsetalle" on Estonia talveaias toimuv üheosaline õppeprojekt 4–10-aastastele lastele, kes saavad algusest lõpuni kaasa lüüa ühe lavastuse sünniloos. Projekti eesmärk on läbi lõbusa mängu harida ja kasvatada muusikateatrile uut publikut. Esimene tund leiab aset 18. jaanuaril.

Käimas on teatripiletite soodusmüügid
Teatrisõpradel on põhjust rõõmustada, sest käimas on mitmed sooduskampaaniad. Vanemuise teatri piletisajul on kõik Vanemuise teatri etenduste piletid 13. jaanuarini 30% soodsamad. Nuku teatri kuni 40% odavamad sooduspiletid on müügil 18. jaanuarini. Lisaks käib 14. veebruarini soodusmüük Endla teatris ning Ugala teatris. Teatrisse!

---

Lastekirjanduse Uudistaja ilmub kord kuus. Jagage meiega oma sündmusi ja näituseid.

Kui soovite, et saadame Lastekirjanduse Uudistaja Teie e-posti aadressile, klikake siia.