fbpx
Hüppa põhisisu juurde

1. augustil avatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses Maara Vindi ja Inna Pedaniku isikunäitused

Kolmapäeval, 1. augustil kell 16 avatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses Maara Vindi isikunäitus „Haldjatund“ ja Inna Pedaniku isikunäitus „Joonistused“.

Eestis ei ole naivism just väga levinud kunstistiil, kui võrrelda meid Soome või endise Jugoslaavia riikidega. Samas on ka meil oma säravad tipud. Ja isegi naivismi muuseum Kondase keskuse näol on meil olemas. Sel korral ongi Eesti Lastekirjanduse Keskuse seintel eksponeeritud kahe võluva naivisti isikunäitused.

Maara Vindi nimi ei vaja tutvustamist. Tema imeliste lillepiltidega on laiem kunstiavalikkus aastakümneid tutvust pidanud. Maarale sekundeerib vähem tuntud Inna Pedanik, kelle illustratsioonid muinasjuttudele on siirad ja võluvad. Näitusel on eksponeeritud nii raamatuillustratsioone kui ka vaba pildiloomingut. Üheskoos moodustavad nad imeliselt tervikliku maailma.

Inna Pedanik on sündinud 1950. aastal Tallinnas ja lõpetanud ERKI 1974. aastal moekunstnikuna. On tegelenud nii kujutava kui rakenduskunstiga. Viljelenud siidimaali. Käesolev näitus on neljas isikunäitus. Raamatuillustratsioonide näitustel osaleb alates 2008. aastast.

Maara Vint on sündinud 31. oktoobril 1955. aastal Tallinnas Nõmmel, kus veetis ka oma lapsepõlve. Vanemate vendade Tõnise ja Toomase kõrval algas kunstnikutee õige varakult. Juba keskkooli ajal eksponeeriti tema graafikat Kunstihoone suurtel ülevaatenäitustel.

Maara puhul on tegemist kunstnikuga, kes oli kohe “valmis”. Tema maailm on olnud algusest peale täiuslikult terviklik. Muinasjutuline haldjamaa kaunite ja ebamaiste olendite ja imeliste lilledega.

Maara Vindi näitust toetab Kultuurkapital. Näitused jäävad avatuks 27. augustini.