fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lasteraamatute kujundamise seminar

Lapsed loevad riiuli najal raamatuid.

6. mail 2022 toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses seminar „Lasteraamatute kujundamise A ja O“. Eestis ilmub rõõmustavalt palju lasteraamatuid – iga päev pea kaks raamatut ehk aastas kokku üle 750 nimetuse. Selle põhjal võiks tõdeda, et lapsed loevad või neile loetakse palju ja lasteraamatuid ostetakse hea meelega. Samas on selle suure hulga raamatute juures nende kvaliteet väga kõikuv ning paljud raamatud ei leia lugejaid kuna nad ei ole lapsesõbralikult kujundatud. Selleks, et lapsel tekiks lugemisharjumus ja säiliks lugemissoov, ei piisa ainult sellest, et raamatu tekst ja pilt on hea. Sama oluline on ka raamatu kujundus ja et selle loomisel arvestatakse lapse arenguga ning raamatukujunduse heade tavade ja reeglitega.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Eesti Kirjastuste Liidu koostöös toimunud seminaril jagasime lasteraamatute kujundajatele praktilisi näpunäiteid, kuidas ja millega tuleb lasteraamatute tegemisel arvestada. Siit lehelt leiate seminaril esitatud ettekanded.

Ettekanded:

Lapse arengust lugejana, Andra Kütt (Tallinna Ülikool)


Raamatukujunduse põhitõed, Mart Anderson (kujundusgraafik ja fondimeister)


Kuidas luua terviklik ja ilus lasteraamat, Villu Koskaru (raamatukujundaja)Kuidas muuta illustratsiooni abil teksti mängulisemaks nii, et see teksti ära ei sööks, Katrin Ehrlich (illustraator)Miks lähevad asjad nässu?, Tauno Vahter (kirjastaja)