fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Koolipäev „Puust ja punaseks”

Tallinna vanalinna seitsme muuseumi ja keskuse ühine koostööprojekt „Puust ja punaseks” jätkub 2023/2024 õppeaastal!

4.–6. klassidele suunatud ettevõtmise eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul pakkuda teadmisi teatri, kunsti ja muusika vallas või hoopis uurida lähemalt ajalugu, loodust, kirjandust ja disaini.

Ainulaadses muuseumide koostööprojektis osalevad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Lastekirjanduse KeskusEesti Meremuuseum (Paks Margareeta), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Nukuteatrimuuseum.

Koolipäev kestab 9.30–14.35 (sh lõunaaeg)
Programmi kestus ühes muuseumis: 1 tund 20 minutit.
Hind 25 eur/õpilane (sisaldab 3 muuseumitundi ja lõunasööki).
Info ja registreerimine alates 28. augustist: Kristel Bultot, kristel.bultot@meremuuseum.ee, telefon 5622 8648 (Eesti Meremuuseum)
Registreeruda saab ka SIIN.

Koolipäevad oktoobris ja novembris 2023:

  • 10., 11. ja 12. oktoober: „Vanalinna salaselts”, IV klassid
  • 10., 11. ja 13. oktoober: „Mina suudan”, IV klassid
  • 17., 18. ja 19. oktoober: „Ellujäämiseks vajalik”, V klassid
  • 17., 18. ja 19. oktoober: „Päev ajalehetoimetajana”, V klassid
  • 14., 15. ja 17. november: „Asja mitu elu”, VI klassid

Koolipäevad märtsis ja aprillis 2024:

  • 9., 10. ja 11. aprill: „Vanalinna salaselts”, IV klassid
  • 9., 10. ja 12. aprill: „Mina suudan”, IV klassid
  • 16., 17. ja 18. aprill: “Ellujäämiseks vajalik”, V klassid
  • 16., 17. ja 19. aprill: “Päev ajalehetoimetajana”, V klassid
  • 19., 20. ja 22. märts: „Asja mitu elu”, VI klassid

Koolipäevade tutvustused:

Koolipäev „Vanalinna salaselts“ 4. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Niguliste muuseum ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast.

Koolipäev “Mina suudan!” 4. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja Nukuteatrimuuseum. Inspireerival päeval täis loovust ja loomingut saavad õpilased läbi mängude ja ülesannete proovile panna oma võimeid. Kirjanik, disainer, nukutehnik, puusepp, näitleja või keegi muu – igaüks leiab päevast oma rosina.

Koolipäev „Päev ajalehetoimetajana“ 5. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Niguliste muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu kunstnikuga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo, kunsti ning keele ja kirjanduse õppeained.

Koolipäev „Ellujäämiseks vajalik“ 5. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Meremuuseum (Paks Margareeta), Nukuteatrimuuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist.

Koolipäev „Asja mitu elu“ 6. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Nukuteatrimuuseum ja Eesti Meremuuseum (Paks Margareeta). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel ja taaskasutusel. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained.

Jälgi meid ka Facebookis!