fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Koolipäev „Puust ja punaseks”

Kaheksa Tallinna vanalinna muuseumit ja keskust kutsuvad 4.–6. klasse koolipäevale „Puust ja punaseks“. Meeleoluka päeva jooksul saavad õpilased teadmisi ajaloost, teatrist, kunstist, muusikast ja inimese tervisest. Samuti uuritakse põnevate tegevuste käigus lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini. Ainulaadses muuseumide koostööprojektis osalevad: Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Lastekirjanduse KeskusLennusadam (Eesti Meremuuseum), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, NUKU muuseum.

Koolipäev kestab 9.30–14.35 (VI klasside koolipäev lõppeb 14.50)
Programmi kestus ühes muuseumis: 1 tund 20 minutit.
Hind 19 eur/õpilane sisaldab 3 muuseumitundi ja lõunasööki.
Info ja registreerimine: muuseum@noorsooteater.ee (Nukuteatrimuuseum) või SIIN
NB! Programmi kavas võib tulla muudatusi Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti suunistest lähtuvalt.

Koolipäevad oktoobris:

  • 19., 20 ja 22.oktoober 4. klasside koolipäev „Mina suudan“ (eesti keeles)
  • 19.21. oktoober 4. klasside koolipäev „Vanalinna salaselts“ (eesti keeles)
  • 12., 13. ja 15. oktoober 5. klasside koolipäev „Päev ajalehe-toimetajana“ (eesti keeles)
  • 12., 13. ja 14. oktoober „Ellujäämiseks vajalik”, V klassid

Koolipäevad novembris:

  • 3. ja 4. november: „Vanalinna salaselts” (vene keeles), IV klassid
  • 9., 10. ja 11. november„Asja mitu elu”, VI klassid

Koolipäevade tutvustused:

Koolipäev „Vanalinna salaselts“ 4. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Niguliste muuseum ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast.

UUS! Koolipäev „Vanalinna salaselts“ 4. klassile (vene keeles)

Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast.

Koolipäev “Mina suudan!” 4. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja NUKU muuseum. Inspireerival päeval täis loovust ja loomingut saavad õpilased läbi mängude ja ülesannete proovile panna oma võimeid. Kirjanik, disainer, nukutehnik, puusepp, näitleja või keegi muu – igaüks leiab päevast oma rosina. Päeva lõpuks valmib rühmatööna mitu eriilmelist lauamängu.

Koolipäev „Päev ajalehetoimetajana“ 5. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Niguliste muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu Püha Gertrudiga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo ning keele ja kirjanduse õppeained.

Koolipäev „Ellujäämiseks vajalik“ 5. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum  ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist.

Koolipäev „Asja mitu elu“ 6. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, NUKU muuseum  ja Lennusadam (Eesti Meremuuseum). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel ja taaskasutusel. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained.

Jälgi meid ka Facebookis!