fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Teabepäevad

Korraldame teabe- ja õpipäevi õpetajatele ja lasteraamatukogude töötajatele, et tutvustada uuemat lastekirjandust ning leida asjatundjate abiga lahendusi laste lugemise ja raamatukogutööga seotud probleemidele. Teabe- ja õpipäevade tekste saab lugeda siit.

  • Lastekirjanduse aastakoosolek toimub igal aastal märtsi alguses, eesmärgiga anda ülevaade ja hinnang eelneva aasta lasteraamatutoodangule Eestis. Kolm ettekannet käsitlevad vastavalt algupärast lastekirjandust, tõlkeraamatuid lastele ja lasteraamatute välisilmet (illustratsioone ja kujundust). Aastakoosolekul kuulutataks välja ka iga-aastane Lastekaitse Liidu heade lasteraamatute valik.
  • Lasteraamatukoguhoidjate õpipäeval, mis toimub igal aastal maikuus, on kõne all aktuaalsed teemad lasteraamatukogunduses.
  • “Sügisest sügiseni” koolitustel antakse Tallinna koolide õpetajatele ülevaade aasta jooksul ilmunud uutest lasteraamatutest ja tutvustatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse tegemisi.
  • Lasteaedade ja koolide õpetajatele tutvustatakse uuemat laste- või noortekirjandust ja keskuse tegemisi ka kokkuleppelistel aegadel.