fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Erialapäevad maakondades

Laps suure raamatuga

Eesti Lastekirjanduse Keskus viib 2022. aastal koostöös keskraamatukogudega läbi sarja „Lastekirjanduse erialapäev maakonnas“. Kaheksal erialapäeval tutvustatakse maakondade rahva- ja kooliraamatukogude töötajatele uuemat laste- ja noortekirjandust, õpetatakse tundma tänapäevast illustratsioonikunsti ja selle lugemisoskust ning jagatakse praktilisi nippe ja soovitusi, kuidas tekitada lastes huvi raamatute ja lugemise vastu. Kevadel toimuvad erialapäevad Põlva Keskraamatukogus, Rakveres Lääne-Virumaa Keskraamatukogus, Keilas Harju Maakonnaraamatukogus,
ja Viljandi Linnaraamatukogus. Sügisel jagame teadmisi Järvamaal Türi raamatukogus, Jõgevamaal Põltsamaa raamatukogus, Võrumaa Keskraamatukogus ja Ida-Virumaal Jõhvi Keskraamatukogus.

Esinejad ja ettekanded:

Mida pakub lastekirjanduse keskus raamatukogudele?

Eesti Lastekirjanduse Keskuse tegevusi ja teenuseid tutvustab direktor Triin Soone ja „Lugemisisu“ programmi koordinaator Anneli Kengsepp.

Mis on uut lastekirjanduses?

Uusi lasteraamatuid tutvustavad Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugejateeninduse juhataja Anne Kõrge või lastekirjanduse uurija Jaanika Palm.

Kuidas lugeda illustratsiooni?

Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri uuringute magistrant Anneliis Lepa uurimistöö fookuses on lasteraamatud ja illustratsioon ehk kuidas jutustada visuaalselt lugusid ning millised on pildi ja sõna vahelised seosed tähendusloome protsessis. Kas pilt kannab tekstiga sama mõtet või avab uusi nüansse?

Kuidas tekitada lapses raamatuhuvi?

Eesti Lastekirjanduse Keskuse programmijuht Katrin Tõnisson teeb keskuses mudilastunde, perehommikuid ja teematunde. Oma kogemustele toetudes annab ta praktilisi näpunäiteid, kuidas lastega tegutseda ja tutvustada mänguliselt raamatumaailma.

Toimumiskohad:

28.09 Türi raamatukogus

03.10 Põltsamaa raamatukogus

05.10 Võru Keskraamatukogus

09.11 Jõhvi Keskraamatukogus

21. 04 Viljandis Viljandi Linnaraamatukogu

18. 04 Keilas Harju Maakonnaraamatukogu

14. 04 Rakveres Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

12. 04 Põlvas Põlva Keskraamatukogu

Tagasiside:

Tagasiside leht osalejale.