fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Perehommikud

Igal laupäeval kell 12–13.30, septembrist aprillini.
Perepilet: 8€

Ette registreeruda pole vaja, pileti saab osta kohapealt enne üritust.
Lisainfo: 617 7233 või katrin@elk.ee

Hilinejaid sisse ei lasta!

Perehommikud Tallinna vanalinnas kutsuvad väikeseid ja suuri kirjandushuvilisi raamatuseiklustest osa saama laupäeviti. Igal perehommikul on oma teema ning uued ja põnevad esinejad. Jutustame ja kuulame toredaid lugusid ning peame aru tähtsate ja huvitavate asjade üle. Perehommikud on hea koht, kus saada tuttavaks kirjanike ja illustraatoritega ning uurida nende uusi raamatuid. Mängime tähe-, sõna- ja riimimänge, meisterdame ja joonistame. Jagame lapsevanematele teadmisi laste lugema suunamisest ja aitame valida eakohaseid raamatuid.

02.03.2024 Polina imelised muinaslood

Perehommikule tuleb sel korral oma muinaslugudega külla Polina Tšerkassova.
Polina on loonud erilise jutuvestmise viisi, kus tõsielulood põimuvad koduste või kaugetel maadel kuuldud muinasjuttudega ja mida saadab tema enda loodud muusika väga eksootilistel pillidel.

09.03.2024 Lugemisjooga Mailiga

Lugemisjoogas saame koos end sirutada, painutada ja lõõgastuda. Mängime koos liikumismänge, kuulame juttu ja joonistame pilte. Mängides uurime tähti ja püüame häälikuid kokku saada. Lugemisjooga sobib igale lapsele, kellele meeldib mängida, uurida ja lõõgastuda. Juhendaja Maili Liinev on laste jooga õpetaja ja MTÜ Hooling eripedagoog-lugemisnõustaja, kellel on endal kaks last.
Soovituslik vanus alates 5. eluaastast.

16.03.2024 Lugemismängud

Seekord hakkame perehommikul mängima! Mängime koos tähtede ja sõnadega. Otsime, nuputame, võimleme, mõistatame. Lapsevanemad saavad kaasa palju nippe, et tähtede õppimine kodus toimuks loovalt ja lõbusalt. Kindlasti loeme ette ja meisterdame.
Soovituslik vanus alates 5. eluaastast.

23.03.2024 UUS RAAMAT: “Öölaps”

Raamat „Öölaps“ räägib laste seas väga levinud hirmust – pimeduse kartmisest – ja annab juhise, kuidas näha pimedust kui salapärast seiklust. Lisaks õpetab raamat lastele mitmeid ööga seotud väljendeid ja tutvustab öö-nimelisi tegelasi. Meisterdame ööloomi ja räägime kõigest põnevast, mida öö ning pimedus endas peidab. Kohapeal saab raamatut osta ja autorid – Lumimari ja Piret Jaaks – jagavad rõõmuga autogramme. Ja nagu sünnipäeval ikka, sööme koos kringlit ka!

30.03.2024 PEREHOMMIKUT EI TOIMU! KESKUS SULETUD.

06.04.2024 PEREHOMMIKUT SEOSES NUKITSA KONKURSI LÕPETAMISEGA EI TOIMU!

13.04.2024 Millest räägib linn

Seekord toimub perehommik meie näituse saalis. “Millest räägib linn?” näitab 20 tuntud illustraatori töid neljast Balti riigist. Iga kunstnik kutsub publikut linna lähemalt uurima ja lugema selle lugusid – kas tõelisi või kujuteldavaid. Haridusprogrammis arutame, mis teeb linnast linna ja milline on linn: minevikus-olevikus-tulevikus. Saame teada, mitu linna on Eestis ja uurime ka lähiriikide suuremate linnade nimesid. Kuuleme, milliseid lugusid linnast on raamatutesse kirja pandud ja ehitame valmis oma linna.

VAATAME näitust

KUULAME lugusid ja helisid

TEEME ISE maju ja ehitame oma linna

Ootame lapsi alates 5. eluaastast.

* Tegemist on avaliku üritusega, mida pildistatakse. Pilte kasutatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel, turundus materjalides ja sotsiaalmeedia kanalites.