fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Perehommikud

Igal laupäeval kell 12–13.30, septembrist aprillini.
Perepilet: 7€

Ette registreeruda pole vaja, pileti saab osta kohapealt enne üritust.
Lisainfo: 617 7233 või katrin@elk.ee

Hooaeg algab 23.09.2023!

Perehommikud Tallinna vanalinnas kutsuvad väikeseid ja suuri kirjandushuvilisi raamatuseiklustest osa saama laupäeviti. Igal perehommikul on oma teema ning uued ja põnevad esinejad. Jutustame ja kuulame toredaid lugusid ning peame aru tähtsate ja huvitavate asjade üle. Perehommikud on hea koht, kus saada tuttavaks kirjanike ja illustraatoritega ning uurida nende uusi raamatuid. Mängime tähe-, sõna- ja riimimänge, meisterdame ja joonistame. Jagame lapsevanematele teadmisi laste lugema suunamisest ja aitame valida eakohaseid raamatuid.

KAVA

23.09 UUS RAAMAT: Kertu Sillaste

Kertu Sillaste on ainuke eesti autor, kes loob sõnatuid raamatuid. Kuidas siis ikka raamatut lugeda kui selles ühtegi sõna pole? Kertul on valmis saanud uus raamat- „Kus sa? Mis sa?“. Ja jälle pole raamatus ühtegi sõna! Seekord on sõnatu raamat valminud kila-kola tehnikas. Perehommikul saab teada, kuidas lugeda sõnatuid raamatuid. Igaüks saab ise proovida pilte luua kasutades kila-kola.

30.09 Lapsepõlve lemmikraamat: Toomas Luhats

Külla tuleb Toomas Luhats. Sügiskuu perehommikutel on fookus ettelugemisel. Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega. Just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. 20. oktoobril tähistab Lastekirjanduse Keskus ettelugemise päeva juba aastast 1994. Sellega seoses kuulame lugusid Toomase lapsepõlve ühest lemmikraamatust. Räägime, milliseid raamatuid ja kui palju meeldis talle endale lapsepõlves lugeda ning milliseid lugusid nüüd oma lastele loeb. Pärast ettelugemist meisterdame.

07.10 Lapsepõlve lemmikraamat: Taavi Eilat

Külla tuleb Taavi Eilat. Taavi on kahe lapse isa, saatejuht ja ajakirjanik. Pere pesamuna on hetkel veel raamatute jaoks liiga väike, aga tütrele loeb ta ette meelsasti. Ta armastab ka ise lugeda, aga hetkel väikeste laste kõrvalt lugemiseks aega napib. Seega ongi praegu tema lugemishetkedeks tütrega koos raamatute avastamine. Perehommikul uurime, kas ja milliseid raamatuid ta lapsepõlves luges ning milliseid neist ta ka oma lastele lugenud on. Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega. Just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. 20. oktoobril tähistab Lastekirjanduse Keskus ettelugemise päeva juba aastast 1994. Sellega seoses kuulame lugusid Taavi lapsepõlve ühest lemmikraamatust. Pärast ettelugemist meisterdame.

14.10 Lapsepõlve lemmikraamat: Anna Lutter

Külla tuleb Anna Lutter. Anna peres kasvab kaks poega. Ta on isetegemise entusiast, käsitööõpetaja, blogija, disainer, suur lõunaunede austaja ja seda rida võiks jätkata veel pikalt. Kõikide tema tegemiste sisse mahub ka raamatute lugemine ja ettelugemine. Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega. Just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. 20. oktoobril tähistab Lastekirjanduse Keskus ettelugemise päeva juba aastast 1994. Sellega seoses kuulame lugusid Anna lapsepõlve ühest lemmikraamatust. Uurime, mis lugusid ta oma lastele on ette lugenud ja kui suur raamatusõber ta tänasel päeval ise on. Pärast ettelugemist meisterdame.

21.10 Perehommikut ei toimu seoses Ettelugemisepäevaga.

* Tegemist on avaliku üritusega, mida pildistatakse. Pilte kasutatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel, turundus materjalides ja sotsiaalmeedia kanalites.