fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Perehommikud

Igal laupäeval kell 12–13.30
Perepilet: 5€
Lisainfo: 617 7233 või katrin@elk.ee

Perehommikud Tallinna vanalinnas kutsuvad väikeseid ja suuri kirjandushuvilisi raamatuseiklustest osa saama laupäeviti. Igal perehommikul on oma teema ning uued ja põnevad esinejad. Jutustame ja kuulame toredaid lugusid ning peame aru tähtsate ja huvitavate asjade üle. Perehommikud on hea koht, kus saada tuttavaks kirjanike ja illustraatoritega ning uurida nende uusi raamatuid. Mängime tähe-, sõna- ja riimimänge, meisterdame ja joonistame. Jagame lapsevanematele teadmisi laste lugema suunamisest ja aitame valida eakohaseid raamatuid.

KAVA

28.01.2023 MINU MAAILM

Seekord tulevad meile külla ajakiri „Minu maailm“ tegijad. MINU MAAILM on eestimaine lasteajakiri, mis aitab arendada laste lugemisharjumusi. Ägedas ajakirjas on alati: põnevad lood, uskumatud uudised, kosmoseavastused, nuputamisülesanded, lahedad katsed. Perehommikul ootab meid ees palju põnevat: Mis saab, kui me teaks ainult 20 sõna? Tõeline põhjus, miks on lugemine tähtis? Natuke ka teadusest … Muudame võimatu võimalikuks ja meisterdame … las see jääb saladuseks. Uurime ajakirja väga lähedalt. Teeme viimase lehekülje viktoriini – nutikamatele auhinnad! Kui aega jääb, hakkame kõik ajakirjanikeks!

04.02.2023 TÄHEMÄNGUD NUKITSAGA

Perehommikule tuleb sel laupäeval Nukitsamees ise!
Oodatud on kõik lapsed ja lapsemeelsed, et üheskoos Nukitsaga mängida tähemänge!

11.02.2023 HEA TUJU HOMMIK

Perehommikule tuleb külla seekord kaks illustraatorit- Kristi Kangilaski ja Sirly Oder. Möödunud aastal ilmus mõlemal autoriraamat. Sirly  kirjutas raamatu „Hea tuju“ ja Kristi „Hea tunne“. Arutame, kust lood tekkisid ja mismoodi me kõik oma elus vahvaid hea tunde loomise nippe katsetame. Pärast meisterdame  “hea tuju olendi“. Hea tuju saavad kõik pealekauba.

18.02.2023 UUS RAAMAT: KERTU SILLASTE

Kertu Sillaste on ainuke eesti autor, kes loob sõnatuid raamatuid. Kuidas siis ikka raamatut lugeda kui selles ühtegi sõna pole? Perehommikul saad teada! Kertu tutvustab oma kahte sõnatut raamatut- „Appi“ ja „Ma ei karda“. Kindlasti teeme üheskoos kunsti ka!

25.02.2023 PEREHOMMIKUT EI TOIMU. KESKUS SULETUD!

* Tegemist on avaliku üritusega, mida pildistatakse. Pilte kasutatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel, turundus materjalides ja sotsiaalmeedia kanalites.