fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Perehommikud

Igal laupäeval kell 12–13.30
Osavõtutasu: 2€
Perepilet: 5€
Alla 3-aastane laps: tasuta
Lisainfo: 617 7233 või katrin@elk.ee

Võtke pere ja sõbrad kaasa ning tulge raamatuseiklustest osa saama! Igal perehommikul on oma teema. Jutustame ja kuulame põnevaid lugusid ning peame aru tähtsate ja huvitavate asjade üle. Saame tuttavaks kirjanike ja illustraatoritega ning tutvume nende uute raamatutega. Mängime tähe-, sõna- ja riimimänge, meisterdame ja joonistame. Jagame lapsevanematele teadmisi laste lugema suunamisest ja aitame valida eakohaseid raamatuid.

KAVA

05.02 Tähemängud Nukitsaga

Perehommikule tuleb sel laupäeval Nukitsamees ise!
Oodatud on kõik lapsed ja lapsemeelsed, et üheskoos Nukitsaga mängida tähemänge!

29.01 Punkt otsib kunsti

On üks punkt. Ja valge paber. Punkt valgel paberil. Mis juhtub siis kui punkt valgel paberil liikuma hakkab? Ning kui lisanduvad veel omakorda värvid? Lugu punktist saab jutustada mitut moodi. Perehommikul on külas raamatu „Punkt otsib kunsti“ autor Edna Vahter ja kujundaja Kertu Sillaste. Ees on ootamas hommik täis punkte, jooni, värve ja lugusid.

22.01 Lapsepõlve lemmikraamat

Karin Rask on kolme lapse ema, näitleja ja moelooja. Karin ise on pere ainuke laps ja nii olid raamatud talle lapsepõlves oluliseks kaaslaseks. Head kirjandust naudib ta tänaseni ja lisaks on ka oma lastele usin ettelugeja.

Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega. Just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi.

Perehommikul saame teada, millised raamatud olid Karini lapsepõlve lemmikud, räägime raamatuga sõbraks saamisest, näitlemisest, moeloomisest ja muust.

15.01 Piia ja sõnasööbik

Piia Prääniku uued seiklused ootavad lugejaid. Külla tulevad autorid Kairi Look ja Ulla Saar.

1. septembril läheb Piia Präänik esimesse klassi. Otsekohe selgub, et koolis on midagi lahti: seinal laiutavad lillad kleepuvad jäljed, kalendrist on välja kistud šokolaadijänes ja aabitsakapist kostab jorinat. Piia asub sõpradega uurima, kes või mis nende klassis elab. Samal ajal kaovad aabitsast, klassitahvlilt ja mujaltki salapäraselt täht tähe haaval sõnad: KOMMID, LIMONAAD, CRÈME BRÛLÉE ja isegi БОРЩ.

Kes on salapärase sõnumi VIINERIDKETSUPIGAGAÄRGESINEPITPANGE taga ja millega ta tegeleb? Saladuskatte all võib öelda, et tegu on eksemplariga nr 186 ja temas voolab kuninglikku verd. See on lugu sõnadest, keeltest ja lugemisarmastusest.

NB! Tutvu COVID-19 infoga siin alalehel.