fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Perehommikud

Igal laupäeval kell 12–13.30, septembrist aprillini.
Perepilet: 8€

Ette registreeruda pole vaja, pileti saab osta kohapealt enne üritust.
Lisainfo: 617 7233 või katrin@elk.ee

Hilinejaid sisse ei lasta!

Perehommikud Tallinna vanalinnas kutsuvad väikeseid ja suuri kirjandushuvilisi raamatuseiklustest osa saama laupäeviti. Igal perehommikul on oma teema ning uued ja põnevad esinejad. Jutustame ja kuulame toredaid lugusid ning peame aru tähtsate ja huvitavate asjade üle. Perehommikud on hea koht, kus saada tuttavaks kirjanike ja illustraatoritega ning uurida nende uusi raamatuid. Mängime tähe-, sõna- ja riimimänge, meisterdame ja joonistame. Jagame lapsevanematele teadmisi laste lugema suunamisest ja aitame valida eakohaseid raamatuid.

23.03.2024 UUS RAAMAT: “Öölaps”

Raamat „Öölaps“ räägib laste seas väga levinud hirmust – pimeduse kartmisest – ja annab juhise, kuidas näha pimedust kui salapärast seiklust. Lisaks õpetab raamat lastele mitmeid ööga seotud väljendeid ja tutvustab öö-nimelisi tegelasi. Meisterdame ööloomi ja räägime kõigest põnevast, mida öö ning pimedus endas peidab. Kohapeal saab raamatut osta ja autorid – Lumimari ja Piret Jaaks – jagavad rõõmuga autogramme. Ja nagu sünnipäeval ikka, sööme koos kringlit ka!

30.03.2024 PEREHOMMIKUT EI TOIMU! KESKUS SULETUD.

06.04.2024 PEREHOMMIKUT SEOSES NUKITSA KONKURSI LÕPETAMISEGA EI TOIMU!

13.04.2024 Millest räägib linn

Seekord toimub perehommik meie näituse saalis. “Millest räägib linn?” näitab 20 tuntud illustraatori töid kolmest Balti riigist ja Poolast. Iga kunstnik kutsub publikut linna lähemalt uurima ja lugema selle lugusid – kas tõelisi või kujuteldavaid. Haridusprogrammis arutame, mis teeb linnast linna ja milline on linn: minevikus-olevikus-tulevikus. Saame teada, mitu linna on Eestis ja uurime ka lähiriikide suuremate linnade nimesid. Kuuleme, milliseid lugusid linnast on raamatutesse kirja pandud ja ehitame valmis oma linna.

VAATAME näitust

KUULAME lugusid ja helisid

TEEME ISE maju ja ehitame oma linna

Ootame lapsi alates 5. eluaastast.

20.04.2024 Lapsepõlve lemmikraamat: Maarja Johanna Mägi

Külla tuleb Maarja Johanna Mägi. Maarja on näitleja teatrilaval, filmis ja tele-ekraanil. Lastele ongi ta tuttav just Luisena, kes Oliveriga koos laste-ekraanis seikluslikke mänge mängib. Perehommikul uurime, kas ja milliseid raamatuid ta lapsepõlves luges ja milline lugeja temast tänaseks saanud on. Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega. Just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. Sellega seoses kuulame lugusid Maarja lapsepõlve ühest lemmikraamatust. Pärast ettelugemist meisterdame.

27.04.2023 MUINASJUTUJOOGA

Muinasjutt ja jooga on nagu kaks väga ilusat pärli koos. Muinasjutud aitavad maailma muuta rõõmsamaks ja põnevamaks, olles ühtviisi õpetlikud ja kaasahaaravad. Jooga omakorda suunab läbi oma keha ja meele jäljendama loodusvorme ja maastikku. 

Sel korral rändame Heljo Männi “Näkitüdruku” muinasloos, kus saame teada, kuidas oma südameunistuse poole kulgeda.

Tule muinasjutujoogasse sokkis või paljajalu.

Kohtumiseni sügisel!

* Tegemist on avaliku üritusega, mida pildistatakse. Pilte kasutatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel, turundus materjalides ja sotsiaalmeedia kanalites.