fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Perehommikud

Igal laupäeval kell 12–13.30
Osavõtutasu: 2€
Perepilet: 5€
Alla 3-aastane laps: tasuta
Lisainfo: 617 7233 või katrin@elk.ee

Võtke pere ja sõbrad kaasa ning tulge raamatuseiklustest osa saama! Igal perehommikul on oma teema. Jutustame ja kuulame põnevaid lugusid ning peame aru tähtsate ja huvitavate asjade üle. Saame tuttavaks kirjanike ja illustraatoritega ning tutvume nende uute raamatutega. Mängime tähe-, sõna- ja riimimänge, meisterdame ja joonistame. Jagame lapsevanematele teadmisi laste lugema suunamisest ja aitame valida eakohaseid raamatuid.

KAVA

04.12 Seitsme maa ja mere taga

Käes on jõulukuu ja selle aasta viimasel perehommikul rändame läbi lugude seitsme maaja mere taha. Koos improteatri näitlejaga loome üheskoos loo, mis saab alguse meie kõigi fantaasiast. Seejärel meisterdame endale muinasjutulised tegelased, kellega hiljem ise lugusid luua saab.

27.11 „Maruvahva lasteaed. Haraldi ja Freia lood“

Harald ja Freia on 3-aastased kaksikud, kes alustavad oma lasteaiateed. Raamat pakub palju lõbusat äratundmist ja mõnusaid koos veedetud hetki. Lasteaiaelule keskenduv eakohane ja realistlik, kuid siiski vimkasid täis raamat annab võimaluse vanemal koos lapsega tema päeva üle arutleda. Lasteaias on maruvahva ja lugeda on tore!

Külla tulevad raamatu autorid Liis Sein ja Elina Sildre. Perehommikul räägime uuest raamatust lähemalt, loeme ette ning joonistame ja meisterdame koos midagi toredat. Lisaks loositakse kõigi külastajate vahel välja üks raamat koos autogrammidega.

20.11 PÖFF Shorts: Animakooli töötuba

20.11 PÖFF Shorts: Animakooli töötuba

20. novembril tuleb lastekirjanduse keskuse laupäevasele perehommikule külla Animakool. Nende toredate juhendajate käe all saavad osalejad luua päris oma animafilmi. Perehommik toimub festivali PÖFF Shorts raames, kellel Eesti Lastekirjanduse Keskus aitas sel aastal panna kokku laste animafilmide programmi. Perehommiku jooksul saab keskuses vaadata ka valikut festivaliprogrammis linastuvatest filmidest. Ootame perehommikule lapsi alates 5ndast eluaastast.

Töötoa kohtade arv on piiratud, mistõttu on vajalik eelregistreerimine. Anna oma osalemisest märku siin: https://forms.gle/xbgnHg1bfDChNAFJ7

Keskuses on võimalik näha järgmisi filme:

Shorts lasteanima võistlusprogrammist 1 vanusele 4+: 

„Punane“ (Saksamaa, režissöör Chen Yang)
„Akuga issi”, (Lõuna-Korea, režissöör Seung-bae Jeon)

Shorts lasteanima võistlusprogrammist 2 vanusele 7+: 

„Maandumine”, (Soome, režissöör Kaisa Penttilä)
„Kivi kingas“, (Prantsusmaa, režissöör Eric Montchaud) 

Shorts lasteanima võistlusprogrammist 3 vanusele 10+:
„Solitaire“, (Itaalia, režissöör Edoardo Natoli)

Festival PÖFF Shorts toimub 16. –24. novembril 2021 ja laste animafilmide programme näidatakse kinos Artis 20. ja 21. novembril. Rohkem infot PÖFF Shorts laste animafilmide programmi ja piletite kohta leiad festivali veebilehelt.

Rohkem infot Animakooli tegevuste kohta leiab nende veebilehelt.

13.11 Lugemisjooga Mailiga

Lugemisjoogas saame koos end sirutada, painutada ja lõõgastuda. Mängime koos liikumismänge, kuulame juttu ja joonistame pilte. Mängides uurime tähti ja püüame häälikuid kokku saada. Lugemisjooga sobib igale lapsele, kellele meeldib mängida, uurida ja lõõgastuda. Juhendaja Maili Liinev on laste jooga õpetaja ja MTÜ Hooling eripedagoog-lugemisnõustaja, kellel on endal kaks last.
Soovituslik vanus alates 5. eluaastast.

06.11 Notsu ja Herald

Notsu ja Herald on parimad sõbrad. Herald on ettevaatlik. Notsu ei ole. Herald muretseb nii palju, et Notsu seda tegema ei pea. Nendega juhtub igasuguseid asju ja saab palju nalja.

Mo Willems on Ameerika Ühendriikide kirjanik ja illustraator, kellelt on ilmunud üle kuuekümne raamatu, neist 25 Elevant & Notsu sarjas. Perehommikul tutvume Notsu ja Heraldi seiklustega ja meisterdame endale Notsu ja Herladi paberkoti käpiknukud, kellega vahvaid mänge mängida saab.

30.10 Perehommikut ei toimu!

23.10 Perehommikut seoses ettelugemise päevaga ei toimu

16.10 Lapsepõlve lemmikraamat: Margus Saar

Külla tuleb Margus Saar. Ligi kümme aastat oli Margus Saar ETV lastesaadete toimetuse juht. Nüüd on tema peamine töö AK uudiste „ettelugemine“. Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega. Just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. 20. oktoobril tähistab Lastekirjanduse Keskus ettelugemise päeva juba aastast 1994. Sellega seoses kuulame lugusid Marguse lapsepõlve ühest lemmikraamatust. Uurime, mis lugusid ta oma kahele tütrele on ette lugenud ja kui suur raamatusõber ta tänasel päeval ise on. Meisterdame endale lustaka järjehoidja.

09.10 Lapsepõlve lemmikraamat: Gerli Padar

Külla tuleb Gerli Padar. Gerli on kahe lapse ema, laulja ja suunamudija. Oma lastele on ta palju ette lugenud ja äsja kooliteed alustanud tütar kuulab unejuttu meelsasti siiani. Uurime, kas ja milliseid raamatuid ta lapsepõlves luges ning milliseid neist ta ka oma lastele lugenud on. Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega. Just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. 20. oktoobril tähistab Lastekirjanduse Keskus ettelugemise päeva juba aastast 1994. Sellega seoses kuulame lugusid Gerli lapsepõlve ühest lemmikraamatust. Meisterdame endale vahvad lusika-sõbrad.

02.10 Lapsepõlve lemmikraamat: Ursula Ratasepp

Külla tuleb Ursula Ratasepp. Ursula on kolme lapse ema, näitleja Linnateatris ja usin ettelugeja Juturiiuli facebooki lehel. Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega. Just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. 20. oktoobril tähistab Lastekirjanduse Keskus ettelugemise päeva juba aastast 1994. Sellega seoses kuulame lugusid Ursula lapsepõlve ühest lemmikraamatust. Räägime, milliseid raamatuid ja kui palju meeldis talle endale lapsepõlves lugeda ning milliseid lugusid nüüd oma lastele loeb. Meisterdamisnurgas teeme endale väikese taskuraamatu.

NB! Tutvu COVID-19 infoga siin alalehel.