fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Perehommikud

Igal laupäeval kell 12–13.30
Osavõtutasu: 2€
Perepilet: 5€
Alla 3-aastane laps: tasuta
Lisainfo: 617 7233 või katrin@elk.ee

KOHTUMISENI SÜGISEL!

Võtke pere ja sõbrad kaasa ning tulge raamatuseiklustest osa saama! Igal perehommikul on oma teema. Jutustame ja kuulame põnevaid lugusid ning peame aru tähtsate ja huvitavate asjade üle. Saame tuttavaks kirjanike ja illustraatoritega ning tutvume nende uute raamatutega. Mängime tähe-, sõna- ja riimimänge, meisterdame ja joonistame. Jagame lapsevanematele teadmisi laste lugema suunamisest ja aitame valida eakohaseid raamatuid.

Facebooki loosimängu reeglid

KAVA

30.04 Helisev hommik

Perehommikute kevadise hooaja lõpetame lauluga. Lasteraamatutes on peidus väga eriilmelisi lugusid. On põnevust ja salapära täis lugusid, on muinaslugusid ja on naljalugusid. Seekord otsime me välja luulelood, millest on laulud saanud. Helin-Mari Arder tuleb külla ja aitab meil luuletustest laulud teha. Ta õpetab meilegi mõned laulud selgeks. Kui sul on lauasahtlis mõni luuletus, mis võiks lauluks saada, siis võta see perehommikule kaasa.

23.04 Lugemisjooga Mailiga

Lugemisjoogas saame koos end sirutada, painutada ja lõõgastuda. Mängime koos liikumismänge, kuulame juttu ja joonistame pilte. Mängides uurime tähti ja püüame häälikuid kokku saada. Lugemisjooga sobib igale lapsele, kellele meeldib mängida, uurida ja lõõgastuda. Juhendaja Maili Liinev on laste jooga õpetaja ja MTÜ Hooling eripedagoog-lugemisnõustaja, kellel on endal kaks last.

Soovituslik vanus alates 5. eluaastast.

16.04 Perehommikut ei toimu – KESKUS ON SULETUD

09.04 Paberlaevuke

„Paberlaevuke“ räägib loo väikesest poisist nimega Ekke, kes on terve pika talve haige. Ta unistab laevakapteniks saamisest, kevade saabumisest ja voldib iga päev ühe paberist laevukese. Kui Ekke saab terveks,  saadab ta kõik need laevukesed mööda jõge teele. Jõe ääres leiab aga Ekke endale uue sõbra, vana kalalaevakapteni, kes lubab poisi ükskord merele kaasa võtta.

„Paberlaevukese“ ideeprojekt osales tuntud Poola lasteraamatute konkursil Clairvoyants International Competition ja jõudis parimate hulka.

Perehommikule tulevad raamatu autorid Liis Sein ja Eike Ülesoo. Räägime lähemalt sellest, kuidas „Paberlaevukese“ lugu sündis. Loeme raamatut, joonistame ja meisterdame paberlaevukesi. Kõigi osalejate vahel loosime välja ühe raamatu.

Lisaks müüakse ka kohapeal raamatuid ja on võimalus küsida autogramme.

02.04 Perehommikut ei toimu – NUKITSA KONKURSI LÕPETAMINE

26.03 Polina Tšerkassova imelised muinaslood

Perehommikule tuleb sel korral oma muinaslugudega külla Polina Tšerkassova.
Polina on loonud erilise jutuvestmise viisi, kus tõsielulood põimuvad koduste või kaugetel maadel kuuldud muinasjuttudega ja mida saadab tema enda loodud muusika. Detsembris ilmus tal uus heliraamat autorimuusikaga – “Suurte jõgede muinaslood” .
Kohtumiseni!

NB! Tutvu COVID-19 infoga siin alalehel.