fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Perehommikud

Igal laupäeval kell 12–13.30
Perepilet: 5€
Lisainfo: 617 7233 või katrin@elk.ee

Perehommikud Tallinna vanalinnas kutsuvad väikeseid ja suuri kirjandushuvilisi raamatuseiklustest osa saama laupäeviti. Igal perehommikul on oma teema ning uued ja põnevad esinejad. Jutustame ja kuulame toredaid lugusid ning peame aru tähtsate ja huvitavate asjade üle. Perehommikud on hea koht, kus saada tuttavaks kirjanike ja illustraatoritega ning uurida nende uusi raamatuid. Mängime tähe-, sõna- ja riimimänge, meisterdame ja joonistame. Jagame lapsevanematele teadmisi laste lugema suunamisest ja aitame valida eakohaseid raamatuid.

KAVA

25.03.2023 RAAMATUD, MIS AITAVAD RÄÄKIDA

Sõda Ukrainas on nüüd kestnud juba üle aasta ja lõppu ei paista kahjuks veel kusagilt. Kuidas sellel teemal lastega rääkida? Mida nad teavad ja teadma peaksid? Kuidas leida tee vestluseni? Raskeid teemasid saab tihti käsitleda raamatute abil. Tänaseks on olemas juba mitu raamatut, mis tõlgitud ukraina keelest ja mis räägivad lapsesõbralikul moel koledusest, millega praegu suur osa maailmast võitleb. Tõlkija Ilona Martson tuleb külla ja räägib meile raamatutest „Maia ja sõbrad“ ning „Sõda, mis muutis Rondot“.

Soovituslik vanus alates 5. eluaastast.

01.04.2023 PEREHOMMIKUT SEOSES KIRJANDUSMÄNGUGA EI TOIMU!

08.04.2023 PEREHOMMIKUT EI TOIMU. KESKUS SULETUD!

15.04.2023 LUGEMISJOOGA MAILIGA

Lugemisjoogas saame koos end sirutada, painutada ja lõõgastuda. Mängime koos liikumismänge, kuulame juttu ja joonistame pilte. Mängides uurime tähti ja püüame häälikuid kokku saada. Lugemisjooga sobib igale lapsele, kellele meeldib mängida, uurida ja lõõgastuda. Juhendaja Maili Liinev on laste jooga õpetaja ja MTÜ Hooling eripedagoog-lugemisnõustaja, kellel on endal kaks last.
Soovituslik vanus alates 5. eluaastast.

* Tegemist on avaliku üritusega, mida pildistatakse. Pilte kasutatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel, turundus materjalides ja sotsiaalmeedia kanalites.