fbpx
Hüppa põhisisu juurde

2. aprillil kuulutatakse välja XIII Nukitsa konkursi võitjad

Nukits_pronkskujud2. aprillil 2016, rahvusvahelisel lasteraamatu päeval, kell 12 kuulutatakse lastekirjanduse keskuses välja XIII Nukitsa konkursi võitjad. Võistlust, kus lapsed parimat kodumaist lastekirjanikku ja -kunstnikku valivad, on keskus korraldanud juba üle 20 aasta.

Direktor Triin Soone: „Usun, et Nukitsa konkurss on üks vahetumaid ja hinnatumaid lasteraamatute konkursse, kuna siin annavad hinnangu noored lugejad ise. Tuhanded lapsed üle Eesti hääletavad oma lemmikute poolt ja kuna raamatuid ilmub palju, siis on ka konkurents väga tihe.“

Konkursil valivad lapsed oma lemmikkirjaniku ja -kunstniku kahel viimasel aastal ilmunud lasteraamatute seast. Küsitlus toimub koostöös Eestimaa raamatukogudega. Sel korral hääletas oma lemmikute poolt 7859 last, kellel oli valida 207 raamatu vahel. Kirjanikest osutusid edukaks Ilmar Tomusk, Andrus Kivirähk ja Mika Keränen, illustraatoritest Heiki Ernits ja Hillar Mets. Nominentide järjestus ja võitnud raamatud selguvad kohapeal. Enim hääli kogunud lastekirjanikku ja illustraatorit autasustatakse Nukitsa pronkskujuga, kolm edukamat saavad rahalise preemia.

Lisaks võitjatele on auhinnapeo külalisteks 70 hääletuses osalenud last üle Eesti. Pidu juhivad lastekirjanduse keskuse maskott Nukitsamees, keda mängib Kaarel Targo, ja Kusti Taavi Tõnissoni kehastuses.

Esimene Nukitsa konkurss toimus 1992. aastal. Seni on Nukitsa konkursi võitnud kirjanikud Andrus Kivirähk (kolmel korral), Henno Käo (kahel korral), Voldemar Miller, Edgar Valter, Ene-Maris Tali, Ira Lember, Janno Põldma, Kristiina Kass, Ilmar Tomusk ning kunstnikud Heiki Ernits (viiel korral), Edgar Valter (kahel korral), Piret Niinepuu, Ulvi Kuusk, Tarmo Tali, Karel Korp ja Anni Mäger.

2. aprillil, Hans Christian Anderseni sünnipäeval, tähistatakse rahvusvahelist lasteraamatupäeva. Sel päeval korraldatakse igal pool maailmas kõikvõimalikke raamatu- ja lugemisüritusi lastele. Eestis on lasteraamatupäeva tähistatud 25 aastat.

Täiendav info:

Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor
617 7230
triin@elk.ee