fbpx
Hüppa põhisisu juurde

2. novembril toimub lastekultuuri foorum “Kultuuripaun”

Kultuuripaun2017. aasta on Laste ja noorte kultuuriaasta “Mina ka!”, mis seab kultuurielu keskmesse meie noorema põlvkonna. Teema-aasta puhul toimub 2. novembril 2017 Kumu auditooriumis lastekultuurile pühendatud foorum “KULTUURIPAUN”, kuhu on oodatud kõik, kes lapsi kultuuri juurde juhatavad ja nende valikuid suunavad.

Küsime, mis on lastekultuur ja kas seda peaks käsitlema eraldi muust kultuurist? Kes loovad laste kultuuriruumi, millist kultuuri lastele pakutakse ning mida nad ise vajavad ja hindavad? Arutleme, kas kultuur on ühtviisi kättesaadav igas Eestimaa paigas elavatele lastele ning kelle ülesanne on lapsi kultuurini juhatada? Saame teada, kuidas Põhjamaades lapsi kultuuri juurde tuuakse, millised on nende lastekultuuri strateegiad ja milliseid tulemusi need on toonud.

Foorumil esinevad Rootsi lastekultuuri strateegia nõunik Jenny Löfström Ellverson, Norra Kultuuriranitsa valdkonnajuht Stale Stenslie ja Helsingi lastekultuuri programmi Kultus.fi projektijuht Jaana Kokkonen. Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi vanemteadur Marju Kõivupuu uurib, mis peaks kindlasti olema ühe lapse kultuuripaunas, koolipsühholoogia professor Eve Kikas aruteb selle üle, mis on ajas muutunud – kas laps, keskkond või mõlemad. Katrin Maiste Eesti Instituudist tutvustab ülemaailmse eesti laste kultuuriküsitluse tulemusi, näitlejad ja ettevõtjad Toomas Tross ja Haide Männamäe räägivad sellest, mida on vaja elamuse sünniks. Filmirezissöör Janno Põldma peegeldab oma kogemusi vanaisa rollis, näitleja ja õpetaja Kristo Veinberg vaatleb kooli rolli lapse kultuurielus. Heategevusfondi Aitan Lapsi kogemusest kõneleb Eve Männik. Foorumit juhib Hannes Hermaküla.

Lastekultuuri foorum “Kultuuripaun” toimub 2. novembril kell 10.00-16.30 KUMU auditooriumis (Tallinn, Weizenbergi 37 / Valge 1). Osavõtutasu on 30 eurot koos käibemaksuga, mis sisaldab foorumist osavõttu, toitlustamist ja sünkroontõlget. Foorumi töökeeled on eesti ja inglise.

Osalemiseks täitke registreerimisvorm. Registreerimise viimane päev on 27. oktoober 2017.

Foorumi korraldajad on Laste ja noorte kultuuriaasta “Mina ka!”, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Rootsi Suursaatkond ja Eesti Kultuuriministeerium.

Lisainfo:
Marju Kask, laste ja noorte kultuuriaasta projektijuht, tel 522 8659, marju.kask@elk.ee
Triin Soone, Eesti Lastekirjanduse Keskus, tel 6177 230, 5919 0363, triin.soone@elk.ee