fbpx
Hüppa põhisisu juurde

31. Tallinna Vanalinna päevad Eesti Lastekirjanduse Keskuses 2012

26. mail 2012: TEATRIPÄEV

Kell 11 toimub keskuse 2. korrusel Rõdusaalis TREFF festivali programmi raames etendus „PURKPURKPURK“ 1-4 aastastele väikelastele.
Peale etendust avame pööningul mõneks ajaks näpunukkude meisterdamise töötoa.
Kell 12 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuse hoovis etendus „ELLA NÕIDUSLIK ELU“
Kell 15 alustavad hoovis etendusega „LOOD PILDI SEEST“ TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengid.
Hoovietendused on kõikidele huvilistele tasuta. Rõdusaalis toimuva etendusele tuleb osta pilet. Piletite müügiga tegeleb Nukuteater.

Täpsem info etenduste ja piletite kohta www.nuku.ee

28. mail 2012: TEADUSEPÄEV

Algusega kell 15 ja kell 16 toimub kaks ekskursiooni vanaraamatu arhiivi ja hoidlasse, tutvustatakse maja ja räägitakse raamatujuttu.

Kell 16-18 avame pööningul aga raamatuparandamise töötoa, kus jagatakse nõuandeid vanaraamatu parandamise kohta, näidatakse erinevaid materjale ja tehnikaid.

 

30. mail 2012: KUNSTIDE PÄEV

Näitame ELK originaalillustratisoonide kogu. Külas on raamatukunstnikud, kes tutvustavad oma tegemisi.

Pööningusaalis algab kell 14.00 töötuba, mida viib läbi illustraator Piret Mildeberg (“Hääd ööd!”- emade unejutte, A. Valliku “Mannikese lugu”). Kunstnik loeb juttu, räägib oma töödest ja tegemistest ning näitab raamatuid ja vastab küsimustele. Iga osaleja meisterdab kunstniku juhendamisel väikese muinasjuturaamatu. Töötuba kestab ca 1 tund. Osalema ootame lapsi vanuses 7-10 aastat. Kohtade arv on piiratud!

Kell 16.00 algab pööningul töötuba, mida viib läbi illustraator Katrin Ehrlich (H. Illipe-Sootaki “Kiisu reisib”, S. Ora “Mõista, mõista Leenukene”). Kunstnik näitab oma töid ehk originaalillustratsioone kõrvuti raamatutega, kus neid pilte leida võib ning loeb juttu ja joonistab koos lastega. Töötuba kestab ca 1 tund. Osalema ootame lapsi vanuses 7-10 aastat. Kohtade arv on piiratud!

1. juunil 2012

Kell 12. 00 -15.00 toimub ELK hoovis raamatuvahetuslaat “Sulle-mulle”.

Too laadale lasteraamatuid, mida soovid ära anda. Nendega rõõmustad teisi raamatusõpru ja võid samas leida endale meelepärast lastekirjandust!  Palun ära too laadale katkisi või määrdunud raamatuid. Info: Marika Oberšneider,  tel 6 177 232.

Kell 15 – 16  toimub pööningusaalis Tallinna Tantsuteatri tantsuetendus „Raamat tantsib“. Ilmar Trulli looming annab vabad käed tõlgendamiseks. Koos tekstide ja liikumistega viiakse vaatajad maailma, kus nad saavad olla muretud lapsed. Kohe saabki kool läbi ja saabub vabadus. Poole tunni jooksul saab nii näha ja kuulda kui ka ise luua. Lõpuks ei jää keegi nurka istuma, vaid luuakse läbi liikumise ja tantsu midagi väga oma.