fbpx
Hüppa põhisisu juurde

7. ettelugemise päev 2000 “Saladus on raamatus”

20. oktoober – ETTELUGEMISE PÄEV

Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse algatus – tähistada iga aasta 20. oktoobril ettelugemise päeva – rõõmustab meid tänavu juba seitsmes kord. Aasta-aastalt on see juurdunud üha enam kui ainulaadne ja ometi nii tavaline ettevõtmine, mis ülendab ja ühendab nii noori kui vanu, nii kodus kui koolis………..?
Olgem ausad – kes võiks väita, et vähemalt sel päeval tal pole trükisõnaga asja ja et ta ei soovigi midagi head teistega jagada? Kasutagem siis võimalust ulatada sõbrakäsi raamatu läbi.
Ettelugemise päeva teeb seekord eriliseks Eesti Raamatu Aasta, mis on jõudnud nüüd oma haripunkti. Ettelugemise päev on veel üks hea võimalus tähistada oma raamatuaastat eranditult kõikjal, kus on vähemalt kaks inimest ja üks lugemiseks sobilik trükis. Seda enam, et SALADUS ON RAAMATUS. RAAMAT ON SALADUS, nagu ütleb Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) 2000. aasta lasteraamatupäeva võtmelause ja mis kehtib – miks mitte – aasta kestelgi.
Häid uusi avastusi kõigile siin Eestimaal omamaiste raamatute ja omade inimeste keskel! Saladuse võti on sel päeval kõigi teie käes.

Eesti Lastekirjanduse Teabekeskus