fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Aabitsapidu Vabaduse väljakul – Piip ja Tuut lähevad kooli

Aabitsapidu 2015Neljapäeval, 1. septembril 2016 kell 14-16 on kõik Tallinna koolide esimeste klasside õpilased koos perede ja õpetajatega oodatud Vabaduse väljakule aabitsapeole, kus koos lastega tähistavad koolitee algust Piip ja Tuut, Mikk Mäe ja paljud teised.

Peokavas leidub tegevust igale vanusele ja maitsele. Suurel laval on kahetunnine kontsert, kus üles astuvad Tallinna huvikoolide tantsu- ja muusikakollektiivid, teadusteater ja tsirkus, NUKU näitlejad esitavad Krõlli räppi. Peaesinejaiks on Tallinna 21. Kooli 4. klassi ansambel „Traffic Lights“ ja Mikk Mäe oma bändiga.

Väljakul on avatud linna huvikoolide, Tallinna Loomaaia, Energia Avastuskeskuse, Eesti Ajaloomuuseumi, NUKU teatri ja muuseumi, Lennusadama, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Tallinna Linnamuuseumi töötoad, kus viiakse läbi vahvaid katseid ja meisterdatakse.

Lapsed saavad hüpata batuudil ja neile jagatakse õhupalle. Lastel tuleb kindlasti kaasa võtta kevadel lasteaiast saadud peokutsed, sest nende alusel loositakse välja ahvatlevaid auhindu.

Esimeste klasside õpilaste ja nende õpetajate auks korraldatava „Aabitsapeo“ traditsioon sai alguse 2009. aastal, tänavune pidu on juba seitsmes. Pidu korraldavad Tallinna Haridusamet ja Tallinna Kesklinna Valitsus.