fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Aino Pervik ja tõlkija Maima Grīnberga said Jānis Baltvilksi auhinna

Aino Pervikule ja tõlkija Maima Grīnbergale anti reedel, 24. juulil 2015 Riias raamatu „Prezidents” („Presidendilood”) eest üle Jānis Baltvilksi auhind.

Jānis Baltvilksi auhind (Jāna Baltvilka balva) on Läti kõige olulisem lastekirjanduse auhind, mida annab välja IBBY Läti sektsioon alates 2005. aastast. Esialgu oli tegemist vaid omamaise auhinnaga lastekirjanikule ja illustraatorile, kuid 2008. aastal hakati autasustama ka Läänemere maade lastekirjanikke ja nende teoste läti keelde tõlkijaid. Tänavu lisandus uus kategooria – debüüdiauhind “Järelkasv” ettevõttelt Läti Riigimetsad. Auhind antakse Riias üle igal aastal 24. juulil, lastekirjanik Jānis Baltvilksi (1944–2003) sünnipäeval.

Aino Pervik on kolmas Janis Baltvilksi auhinna pälvinud Eesti lastekirjanik. Varem on sama auhinna vääriliseks arvatud Andrus Kivirähk (2011 ja 2013) ja Aidi Vallik (2008). Inese Brantsi loodud keraamilise taiesega käib kaasas 1400-eurone preemia ja kuuajaline residentuur Ventspilsi kirjanike ja tõlkijate loomemajas. Debüüdipreemia suurus on 900 eurot.

Auhinnatseremooniale eelnes lastele mõeldud kirjandushommik, kus esinesid Baltvilksi auhinna nominendid ja tõlkijad.

Vt fotosid ja lätikeelset kajastust siit

Lisainfo: Kätlin Kaldmaa, Eesti Lastekirjanduse Keskuse välissuhete koordinaator, tel 514 2359