fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Aino Pervik „Kersti sõber Miina“ (1961)

22. aprillil on 90. sünnipäev armastatud lastekirjanikul Aino Pervikul. Selle tähtsa sündmuse puhul haarasime varakambri riiulilt tema debüütteose, üle kuuekümne aasta tagasi trükivalgust näinud jutustuse „Kersti sõber Miina“ (1961), millele on imekenad pildid joonistanud Edgar Valter.

Tegemist on klassikalise suvevaheajalooga, mille peategelaseks on linnast mere äärde koolivaheaega veetma tulnud Kersti, kes kohtub läheduses elava Miinaga. Kersti on ettevõtlik ja julge, Miina arglikum ja tagasihoidlikum. Erinevusi on tüdrukuil rohkemgi, kuid vaatamata sellele saavad nad  headeks sõpradeks. Nagu kaaslastel ikka, ei kulge ka Kersti ja Miina omavaheline suhtlus ilma viperusteta. Tõeline sõprus elab aga üle ka vihahoos öeldud sõnad ning pakub toetavat kätt just siis, kui sa seda kõige rohkem vajad.

Kuigi raamat kannab oma ilmumisaja märke, aimub selles siiski hilisemat hinnatud lastekirjanikku, kes laste jaoks keerulisemadki asjad lihtsaks oskab kirjutada, kes näitab ilmekalt, et elus peitub musta ja valge vahel mitmeid teisigi värve, ning annab lootust, et andestust võib leida vaid siis, kui on soovi edaspidi parem inimene olla.