fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Ainulaadne tegelusnäitus “Raamatuuputus”

Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatakse Läänemere päeval, 26. augustil 2021 Skandinaavia mütoloogiat tutvustav tegelusnäitus „Raamatuuputus. Seiklus läbi Põhjamaade lugude“.

Näituse idee autor on Islandi kirjanik ja illustraator Kristin Ragna Gunnarsdóttir. See tutvustab läbi mänguliste tegevuste iidseid Põhjamaade muistendeid ja muinasjutte ning tänapäevaseid raamatulugusid. Nii näevad külastajad, millistes rahvajuttudes peituvad tänapäeval Skandinaavias populaarsete lastejuttude juured. Islandilt alguse saanud näitus on varem rännanud Leedus ja Lätis ning igas riigis on see avatud erinäolises ja uues kuues. Nii ka Eestis, kus lisaks mütoloogilistele Põhjala kangelastele kõneldakse meie koduste rahvajuttude tegelastest.

„Kirjandus on midagi, mis ühendab ja inspireerib, laiendab silmaringi ning arendab loovust. Mul on hea meel, et ühes Eesti Lastekirjanduse Keskusega saame tuua noorte lugejateni laia valiku Põhjala ja Eesti kirjandust. Koos viime huvilised põnevale reisile maailma, kust leiab eest juba nii tuttavaid kui ka täitsa uusi kirjanduskangelasi,“ sõnas Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse noorte- ja kultuurinõunik Andra Heinat.

Näitusele oodatakse klassigruppe ja ka üksikkülastajaid koos perega. See on raamatuhuvilistele avatud 26. augustist kuni 30. oktoobrini 2021.

Eesti näituse pani kokku Eesti Lastekirjanduse Keskus. Kujundas ja illustreeris Kertu Sillaste, tekstiilid valmistas Tiia Mets. Näituse toimumist ja Põhjala jälgede toomist Eestisse toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, The Nordics programm ja Islandi Vabariigi Suursaatkond.