fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Ainult kolm korda: Eesti Lastekirjanduse Keskus ja PÖFF Shorts näitavad uut lasteanimat

Milline on hea filmilugu lastele? Just seda küsimust silmas pidades otsis Eesti Lastekirjanduse keskus välja 12 filmi, mis linastuvad PÖFFi lühi- ja animafilmide festivali Shorts lasteanima võistlusel.

„Sel aastal oli mitmeid lugusid, kus räägiti lehmadest, sokkidest ja lähedase kaotusest — mitte küll ühes filmis koos. Arvame, et leidsime kõige parimad lood üles ning saime kokku kolm väga erilist ja põnevat kassetti,“ märkis filmivaliku teinud žürii esinaine Ulla Saar.

Rahvusvahelisse lasteanima võistlusprogrammi valiti 12 filmi, nende seas kogupereanimat Kanadast, Portugalist ja Lõuna-Koreast. Eesti tegijatelt pääses programmi Oskar Lehemaa auhinnatud nukufilm „Kadunud sokid“ (2023), mis on linastunud varasemalt „Kaka, kevad ja teised“ animakogumikus.

Programmi panid koos PÖFF Shortsiga kokku Ulla Saar, Tiina Undrits ja Liis Sein Eesti Lastekirjanduse Keskusest. Filmid linastuvad eestikeelse dublaažiga.

PÖFF Shorts lasteanima võistluse filme näeb laupäeval, 11. novembril kell 15.15 Apollo Kino Coca-Cola Plazas ning pühapäeval, 12. novembril kell 10.15 ja 11.30 kinos Artis. 

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 7.–15. novembrini Tallinnas ja Tartus.

Piletid ja lisainfo: https://shorts.poff.ee/shorts-lasteanima-voistlusprogramm-1/