fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Illustraator Alessandra Manfredi näitus

Alates 3. augustist 2021 on Eesti Lastekirjanduse Keskuse illustratsioonigaleriis avatud hinnatud Itaalia illustraatori Alessandra Manfredi isikunäitus “Loodusega üks”. Näitust on võimalik külastada keskuse lahtiolekuaegadel kuni 23. augustini, mil see suundub edasi Riiga.

Alessandra Manfredi kuulub Itaalia keskmise põlvkonna tuntumate ja tunnustatumate illustraatorite hulka. Tema peenetundelised ja sürrealistlike sugemetega illustratsioonid kaunistavad nii väiksematele lastele mõeldud pildiraamatuid kui ka raskepärasemate teemadega tegelevaid teoseid, milles kõneldakse keskkonnahoiuga seotud probleemidest, ökoloogilisest kriisist ja teistest taolistest valukohtadest. Illustraatorile on südamelähedased loomad, keda ta kujutab harukordse väljendusrikkusega, ning ta loodab armastuse loomade vastu edasi anda ka oma lastele. Avatud näitusel keskendub illustraator samuti loodusele ja looduskaitsele ning lastekirjanduse keskuses olevad illustratsioonid kõnetavad nii väiksemaid kui suuremaid kunstisõpru.

Tehnikatest viljeleb illustraator peamiselt pliiatsijoonistust, mis on talle alati meelepärane olnud. Kõneledes veebilehega Kubu lausus kunstnik: „Veel mõned aastad tagasi kasutasin palju digitehnikaid, aga pliiatsit olen armastanud alates lapsepõlvest. Mulle meeldib väga kontrast, mis tekib pliiatsijoonistuse varjude ning digitaalsete pantoonide ühtlase tonaalsuse vahel.“

Lastekirjanduse keskuse kunstiekspert Viive Noort võlub Alessandra Manfredi piltide puhul illustraatori oskus siduda suuri puhtaid pindu äärmise detailirikkusega. „Tema piltides on tunda pinget, kuid samas mõjuvad need harmooniliselt. Tal on oskus esile tõsta oluline, aga seejuures jätta alati alles ka võimalus avastada midagi uut. Tillukesed läbimõeldud ja ‑joonistatud detailid, isemoodi mõtted, huvitavad vaatenurgad. Rasked teemad, mida on oskuslikult kujutatud, kus ei moraliseerita, aga pannakse kaasa mõtlema ja tundma,“ lisas Noor.

Alessandra Manfredi on vabakutseline illustraator ja graafiline disainer. Esmalt õppis tulevane illustraator kunsti konserveerimist ja restaureerimist Urbino ülikoolis. Seejärel suundus ta õppima Milano kunsti ja visuaalse kommunikatsiooni kooli (Civica Scuola Arte e Messaggio). Samuti on ta läbinud mitmeid illustratsiooni-alaseid täienduskursuseid rahvusvahelises S. Zavreli nimelises illustratsioonikoolis (Scuola Internazionale di Illustrazione S. Zavrel). Ta on osalenud illustratsiooninäitustel nii Itaalias kui mujal maailmas.

Eesti publikul on olnud võimalik Alessandra Manfredi töödega tutvuda Tallinna Illustratsioonitriennaalil aastal 2020.

Alessandra Manfredi näitusega üheaegselt on keskuse trepigaleriis avatud Ülle Meistri näitus „Pildid, mis kunagi raamatusse ei jõudnud“.

Vaata lisa Alsessandra Manfredi Instagrami lehelt.