fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Algab lasteraamatute konkurss Põlvepikuraamat

polvepiku-logo-2Eesti Lastekirjanduse Keskus ning kirjastus Päike ja Pilv kuulutavad välja KONKURSI PÕLVEPIKURAAMAT, mille eesmärgiks on rikastada lastele mõeldud lugemisvara kvaliteetsete omamaiste raamatutega.
Korraldajad ootavad konkursile 1–7aastastele lastele mõeldud eakohaseid ja kaunilt kujundatud käsikirju, mis võiksid järgmise aasta jooksul raamatuks saada. Konkursil peetakse silmas lasteraamatut kui tervikut, milles mängivad olulist rolli nii tekst kui ka kujundus. Konkursi auhinnad on rahalised.
Konkurss toimub neljandat korda, varasemad leidsid aset aastatel 2006, 2008 ja 2011. Eelmisele Põlvepikuraamatu konkursile laekus 75 tööd, millest finaali valiti seitse ja võitjaiks neli. Raamatuna on ilmunud viis finaalitööd: Eva Koffi „Keerutädi”, Tiia Metsa „Vahva Toomas”, Kertu Sillaste „Pannkoogiraamat”, Kristi Kangilaski „Päike läheb puhkusele” ja Indrek Koffi „Meie suur puu”.
Konkurss on anonüümne. Palume tööd esitada märgusõna all ning lisada võistlustööle suletud ümbrikus oma nimi ja kontaktandmed.
Käsikirju koos vähemalt viie illustratsiooninäitega ootame kuni 5. septembrini 2013 aadressil:
Märgusõna
Põlvepikuraamatu konkurss
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Pikk 73, Tallinn 10133

Žürii, mis koosneb Eesti Lastekirjandus Keskuse ja kirjastuse Päike ja Pilv esindajatest ning kahest sõltumatust eksperdist, vaatab esitatud tööd läbi ja ning avalikustab võitjad 12. novembril 2013. Võidutööd avaldab kirjastus Päike ja Pilv.

Info:
Triin Soone, Eesti Lastekirjanduse Keskus, tel 617 7230, e-post: triin.soone@elk.ee
Katrin Reinmaa, Päike ja Pilv, tel 513 1005, e-post paikejapilv@paikejapilv.ee