fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Aljoscha Blau isikunäituse avamine 8. juunil

Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatakse esmaspäeval, 8. juunil 2015 kell 13 nimeka Saksa illustraatori Aljoscha Blau isikunäitus. Avamisel osaleb ka kunstnik ise.
Näitus on avatud 10. juulini 2015.
Eesti Lastekirjanduse Keskus, Tallinn, Pikk 73. E–R kell 10–17.

Aljoscha Blau

Sündis 1972. aastal Leningradis (Peterburis). Õppis 1988–1990 Leningradi kunstikoolis joonistamist ja maalimist ning 1991–1999 Hamburgi Rakendusteaduste Ülikoolis (Hochschule für Angewandte Wissenschaften Hamburg) illustratsiooni ja graafikat prof Rüdiger Stoye käe all.

Alates 1997 vabakutseline illustraator. Õpetab Saksamaa, Prantsusmaa ja Taani kunstiülikoolides. Elab alates 2002 Berliinis.

Aljoscha Blau on rahvusvaheliselt tuntud raamatukunstnik, kes on illustreerinud arvukalt laste- ja täiskasvanute raamatuid, sh Rudyard Kiplingi, Oscar Wilde’i, Heinrich Heine, Graham Greene’i, Julio Cortazari, Agnes de Lestrade’i, Jon Fosse, Peter Härtlingi, Paul Maari, Jutta Richteri, Jörg Schubigeri, Heinz Janischi, Sybil Gräfin Schönfeldti jpt teoseid.

Aljoscha Blau on oma illustratsioonide eest pälvinud rohkelt auhindu, sh korduvalt Troisdorfi pildiraamatuauhinna (Troisdorfer Bilderbuchpreis) ja Saksa noorsookirjanduse auhinna (Deutscher Jugendliteraturpreis), mis on Saksamaa tähtsaimad lasteraamatupreemiad. Rahvusvahelistest tunnustustest väärivad mainimist IBBY aunimekiri 2008, BolognaRagazzi auhind (BolognaRagazzi Award) ja Austria riiklik laste- ja noortekirjanduse auhind (Österreichischer Kinder- und Jugendbuchpreis). Alates 2009 on Aljoscha Blau igal aastal kandideerinud Astrid Lindgreni mälestusauhinnale (Astrid Lingren Memorial Award). Tallinna Illustratsioonitriennaalil sai ta 2009. aastal lausa kaks diplomit: ühe peažüriilt ja teise IBBY Eesti osakonnalt.

Aljoscha Blau loomingus on ühendatud kõrge käsitööoskus ja pidevad loomingulised otsingud. Tema illustratsioone iseloomustab kirglikkus rööbiti hea maitse, aga ka huumoriga. A. Blau mitmekihilistest piltidest õhkub maagiat ja need pakuvad pidevalt üllatusi.

Kunstnik hindab täiskasvanuid, kes on säilitanud lapsemeelsuse. Ise on ta loomult avatud, tähelepanelik ja humoorikas ning hindab inimestevahelist vaba suhtlust. Nende omaduste tõttu on Aljosha Blau ka suurepärane kunstipedagoog, kes jaganud oma oskusi saksa, itaalia, prantsuse ja taani kunstiüliõpilastele.

Aljosha Blau on osalenud isiku- ja grupinäitustel Saksamaal, Austrias, Hispaanias, Horvaatias, Itaalias, Jaapanis, Poolas, Portugalis, Prantsusmaal, Serbias, Slovakkias, Taanis, USAs, Uus-Meremaal, Venemaal jm. Eestis on tema töid eksponeeritud Tallinna Illustratsioonitriennaalil ja näitusel „Meremuinasjutud”.

www.aljoschablau.com

Blau_NORDIC_TALES_giant