fbpx
Hüppa põhisisu juurde

ALMA laureaat on selgunud

Astrid Lindgreni mälestusauhinna pälvis Rootsi raamatukunstnik ja lastekirjanik Eva Lindström.

Aastal 1952 sündinud Lindström on avaldanud 35 autoriraamatut ning illustreerinud mitmete teiste kirjanike tekste. Tema lood tegelevad nii olmeliste kui eksistentsiaalsete teemadega ning ta ühendab tihti nutika huumori absurdse salapäraga.

Mälestusauhinna žürii sõnul on autori mõistatuslik pildimaailm pidevas muutumises: „Puud liiguvad välismaale, koerad võtavad hiiglaslikke mõõtmeid ja objektid kaovad, et uuesti ootamatult esile kerkida.“ Tema raamatus maadeldakse humoorikalt igaveste küsimustega: „Kes me oleme? Kuhu me läheme? Kes võttis meie mütsi?“

Astrid Lindgreni mälestusauhind (ALMA, Astrid Lindgren Memorial Award) on rahvusvaheline laste- ja noortekirjanduse auhind, mille Rootsi valitsus asutas 2002. aastal ja selle haldajaks on Rootsi Kultuurinõukogu. Preemia suurus on 5 miljonit Rootsi krooni, mis antakse ühele või mitmele laureaadile. Auhind määratakse kirjanikele, illustraatoritele, jutuvestjatele ja lugemise populariseerijatele.

Eestist kandideerisid auhinnale kirjanik Aino Pervik ja illustraatorid Marja-Liisa Plats, Viive Noor ning Kadi Kurema. Siiani pole Eesti kandidaadid auhinna võitjaks veel osutunud.

Lisainfo mälestusauhinna veebilehelt.