fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Catherine Zaripi ja Anne Linnamäe kaksiknäitus „Sajand”

Alates teisipäevast, 30. augustist 2016 saab Eesti Lastekirjanduse Keskuses vaadata kahe tuntud illustraatori – Catherine Zaripi ja Anne Linnamäe – ühisnäitust.

Catherine Zarip ja Anne Linnamägi on põlvkonnakaaslased, kes tähistavad tänavu oma esimest juubelit. Neid ühendavad nii sünniaasta 1966 kui ka õpingud Eesti Kunstiakadeemias, mille mõlemad lõpetasid 1995. aastal. Erinevus on vaid õpitud erialas: Anne Linnamäel oli selleks graafika, Catherine Zaripil aga keraamika. Ühine etapp nende eluloos on olnud ka pikaajaline töötamine kirjastuses Avita, Catherine Zarip suuremalt jaolt peakunstnikuna ning Anne Linnamägi kujundaja ja kunstnikuna. Sestap on nende käe all ja nende loominguga ilmunud terve rida Avita õpikuid ja töövihikuid.

Õpperaamatute juurest jõudsid Zarip ja Linnamägi aga hoopis lasteraamatute illustreerimise juurde. Kui algusaastatel oli kunstnike stiil üsna sarnane, siis aja jooksul on mõlemad oma käekirja leidnud ja oma teed läinud. Catherine Zaripi tööd on muutunud lakoonilisemaks ja dekoratiivsemaks, Anne Linnamäe pildid võluvad pehme koloriidi ja leebe meeleoluga. Mõlema loomingut iseloomustab siiski piltidest kiirgav soojus ja armsus.

Näituse pealkiri „Sajand” sündis kunstnike juubelite kokkuliitmisel.

Käesolevale näitusele ei korraldata avamist, küll aga võib tulla pidulikule lõpetamisele 27. septembril kell 16.

Näitus jääb avatuks 1. oktoobrini.

Lisainfo:
Viive Noor
Eesti Lastekirjanduse Keskuse kunstiekspert
viivenoor@gmail.com, 5557 9930