fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Eesti autorite tööd Clairvoyants konkursi näitusel

23. mail 2019 avatakse Varssavis Galeria Milanos rahvusvaheline näitus, kus eksponeeritakse kõige põnevamaid töid lasteraamatuprojektide konkursilt Clarivoyants 2018. Valikus on ka Eestist pärit Liis Seina ja Eike Ülesoo-Tikmani ning Julia Valtaneni tööd. Näitus on avatud 3. juunini.  

Clairvoyants on rahvusvaheline konkurss poola- või ingliskeelsetele illustreeritud lasteraamatuprojektidele. Konkurssi korraldab Dwie Siostry kirjastus ja selle eesmärgiks on innustada kaunite ja väärtuslike lasteraamatute loomist ning avastada uusi andekaid kirjanikke ja illustraatoreid. Osalemiseks tuleb esitada kavandatava raamatu plaan, koos tekstinäidete, illustratsioonide ja ingliskeelse kokkuvõttega. Konkurss annab võistlejatele võimaluse siseneda nii rahvusvahelisele kui Poola raamatuturule.

Kokku esitati konkursile 530 projekti, mille hulgast premeeriti nelja parimat. Lisaks valiti välja 40 kõige põnevamat tööd, mida eksponeeritakse mai lõpus Varssavis avataval näitusel. Võistlusel oli esindatud 35 riiki ja rahvusvahelisele žüriile jäid silma ka kahe Eestist pärit osaleja projektid.

Nii võib näitusekülastaja näha Liis Seina projekti „Paberlaevuke,“ mille tõlkis poola keelde Sławomira Borowska-Peterson ja illustreeris Eike Ülesoo-Tikman. Samuti eksponeeritakse Julia Valtaneni võistlustööd „Vilo ja muusikapuu“.

Rahvusvahelisse žüriisse kuulusid Rotraut Susanne Berner, Bernardo P. Carvalho, Anna Maria Czernow ja Piotr Karski.

Vaata ka täisnimekirja äramärgitud projektidest ja fotosid žüriitööst.

Illustratsioon: Eike Ülesoo-Tikman