fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Eesti illustraatorite näitus Kasahstanis

20. aprillil avatakse Astanas Kasahstani Akadeemilises Raamatukogus eesti illustraatorite näitus „Sirvime eesti lasteraamatuid V“.

See on esimene kord, kui eesti raamatukunstnike töid eksponeeritakse Kasahstanis. Näitusel osalevad Anne Linnamägi, Regina Lukk-Toompere, Piret Mildeberg, Gerda Märtens, Viive Noor, Margit Saluste, Catherine Zarip ja Urmas Viik.

Tegemist on viienda samanimelise näitusega. Selle algne idee pärineb Eesti kultuuridiplomaadilt Dimitri Mironovilt, kes võimeka kultuurikorraldajana leidis mõned aastad tagasi Venemaale Eesti kultuuri tutvustama minnes palju väiksema mõõduga galeriisid ja näitusepaiku, kuhu meie mahukamad näitused ei sobinud, aga kus siiski oldi väga huvitatud kunstinäitustest ja meie raamatuillustratsiooniga tutvumisest. Koos kuraatoriga leiti sobiv nimi ja näituste erakordne populaarsus andis märku, et idee töötab. Eelmisest aastast jätkab Dimitri Mironov oma tööd Kasahstanis, kuhu nüüdseks on jõudnud ka eesti illustraatorite väike näitus,” märkis lastekirjanduse keskuse kunstiekspert ja kuraator Viive Noor.

Näitus Astanas on avatud kuni 5. maini 2024. Seejärel rändab näitus Almatõsse, mida saab näha kuni juuni lõpuni.

Gerda Märtensi illustratsioon