fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Eesti kunstnikud Bratislava illustratsioonibiennaalil

Slovakkia pealinnas on 15. oktoobrist 2021 kuni 9. jaanuarini 2022 avatud Bratislava illustratsioonibiennaal (BIB), kus osaleb ka arvukalt Eesti raamatukunstnikke.

Rahvusvaheline biennaal on üks olulisemaid illustratsiooninäitusi maailmas ning toimub Slovakkia pealinnas juba 28. korda. Seda on võimalik külastada Bratislava lossis asuva ajaloomuuseumi SNM ruumides. Biennaalil on näha 380 illustraatori töid 42 riigist. Illustraatorid üle kogu maailma esitasid näitusele üle 2700 illustratsiooni ja ligi 500 raamatut, mis on ilmunud aastatel 2019–2021.

Eestist osaleb näitusel 14 kunstnikku: Catherine Zarip, Urmas Viik, Viive Noor, Ulla Saar, Kertu Sillaste, Katrin Ehrlich, Lucija Mrzljak, Elina Sildre, Kadi Kurema, Marja-Liisa Plats, Piret Raud, Joonas Sildre, Kadri Ilves ja Anne Pikkov.

Ürituse peakorraldaja on Bratislavas asuv rahvusvaheline laste kunstimaja BIBIANA. Biennaal toimub UNESCO ja Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) egiidi all Slovakkia Vabariigi Kultuuriministeeriumi toetusel. Biennaali patrooniks on Slovaki Vabariigi president Zuzana Čaputová.

Lisainfo leiab laste kunstimaja BIBIANA kodulehelt.