fbpx
Hüppa põhisisu juurde

“Eesti Lastekirjanduse Keskus soovitab!” märgiga raamatud Apollos

Print

Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Apollo teevad koostööd, et väärt laste- ja noortekirjandus paremini nähtav ja kättesaadav oleks. Alates 25. veebruarist 2015 on Apollo kauplustes eraldi püsiväljapanek, mis tutvustab “Eesti Lastekirjanduse Keskus soovitab” tunnustusmärgiga raamatuid.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse igapäevaste tegemiste hulka kuuluvad eesti lastekirjanduse uurimine ja populariseerimine. Märk “Eesti Lastekirjanduse Keskus soovitab” töötati välja sooviga raamatuhuviliste jaoks tõsta esile paremikku. Nüüd on huvilistel võimalus Apollos sobivat lugemist otsides ekspertide soovitusi arvesse võtta. Selleks on kleebisega varustatud raamatud eraldi väljapanekuna esil. Samuti on võimalik nimekirjaga tutvuda Apollo e-poes. Loodame, et pidevalt täienev nimekiri lihtsustab ja innustab valikust leidma väärt lastekirjandust.

“Rõõmustav on see, et lastekirjandust ilmub meil nimetuste poolest endiselt rohkelt ja nagu ikka on raamatute valik sisult ja vormilt üsna kirju,” ütleb Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone. “Raamatute ostjal on selles hulgas keeruline orienteeruda ning leida üles häid ja kvaliteetseid lasteraamatuid. Seetõttu on Apollo koostööettepanek – tõsta oma kauplustes esile ja märgistada Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt soovitatavad lasteraamatud – väga suurepärane ja teretulnud. Usun, et see on suureks abiks sobiva raamatu leidmisel ja uuema lastekirjandusega tutvumisel.”

“Meile teeb head meelt, et lisaks juba tuntud tegijatele on tulnud juurde uus põlvkond häid lastekirjanikke, kelle teosed on leidnud positiivset vastukaja Apollo klientide hulgas, näiteks möödunud aastal jäi eestikeelsete lasteraamatute müük alla vaid teabekirjandusele,” selgitas Apollo turundusjuht Liisi Paas lastele suunatud koostöö tagamaid. “Igal kuul toimuvad Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Pärnus osavõturohked Apollo lasteklubid, sel aastal on plaanis avada kahele Apollo Kids osakonnale lisaks kaks uut,” täiendas Paas.