fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Eesti Lastekirjanduse Keskus tähistab 80. sünnipäeva

Synnipaevalood-kaas12. novembril möödub 80 aastat Lastekirjanduse Keskuse eelkäija Tallinna Noorteraamatukogu asutamisest. Pidupäeva tähistatakse mitmete sündmuste ja üritustega novembrikuus, kuhu mahub nii mineviku meenutusi kui ka kohtumisi tänaste lastekirjanduse tipptegijatega.

Lastekirjandusel on sõpru kõikjal üle Eesti ja seepärast tähistab keskus juubelit lastekirjanike ja -kunstnike ringreisidega mööda Eestit. Homme, 12. novembril ollakse koos Piret Raua, Ilmar Tomuski ja ajakirjaga Täheke külas Kohila ja Põltsamaa lastel. 14. novembril on reisiseltskond, kuhu kuuluvad Kadri Hinrikus, Kätlin Kaldmaa ja Marge Nelk, Ridalas ja Haapsalus. 19. novembril viiakse aga tuntud lasteluuletajad Wimberg, Jaanus Vaiksoo, Ilmar Trull ja Heiki Vilep kohtuma Rakvere ja Tapa lastega. Ei unustata ka Tallinna lapsi ning mitmed kirjanikud ja kunstnikud on külas igal laupäeval keskuse majas toimuvatel perehommikutel.

Juubelimärgiks ilmus raamat „Sünnipäevalood”, kus on sees 24 sünnipäevateemalist juttu ja luuletust meie armastatud lastekirjanikelt koos uute piltidega eesti parimatelt illustraatoritelt.

Ümmargune sünnipäev annab põhjust tagasivaateks ja ajaloo põhjalikumaks talletamiseks. Keskuse tiiva alla koondunud lastekirjanduse uurijad on viimastel aastatel aktiivselt tegelenud eesti lastekirjanduse ajaloo uuema osa läbitöötamisega. Selle tulemusena ilmub juubeliaastal artiklite kogumik „Eesti lastekirjandus 1991-2012”. Juubelihõnguline tuleb ka selleaastane ajakiri Nukits, mis ilmub alates 1995. aastast ja tutvustab nii eesti kui ka tõlkelastekirjandust ja illustratsiooni, lastekirjanduse alaseid tegemisi Eestis ja välismaal, lasteraamatukogude tööd ning laste lugemisega seotud teemasid.

Märke sünnipäevakuust leiab meie majast veelgi. Tulge külla!

Lugege pikemalt: Triin Soone „Väärikalt lapsemeelne”

Täiendav info:
Triin Soone
Lastekirjanduse keskuse direktor
Tel. 617 7230, triin@elk.ee