fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Eesti Lastekirjanduse Keskus Tallinna raamatumessil

Eesti Rahvusraamatukogus 3.-5. aprillil 2014

3. aprillil kell 10–16 toimub suures konverentsisaalis Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse korraldatud II Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorum „Kas laps loeb?”. Esinejad Islandilt, Leedust, Lätist, Norrast, Rootsist, Soomest, Taanist ja Eestist räägivad lastekirjandusest, laste ja noorte lugemisest ning lugemisprojektidest.

3. aprillil kell 12–13.45 on lastealas kohtumine lastekirjanik Anti Saarega. Raamat „Kuidas meil asjad käivad” võitis kiiresti paljude lugejate südame. Anti Saar on raamatu eest saanud Eesti Lastekirjanduse Keskuse Aasta Rosina auhinna ja Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali lastekirjanduse aastapreemia. Kohtumisel saame tuttavaks autoriga, mängime tema põnevaid lauamänge ja mõtleme ise välja õudusjutte.

4. aprillil kell 10–11.45 on lastealas mudilastund „Raamatuga sõbraks”. Koostöös kirjastusega Päike ja Pilv ja näitlejate Taavi Tõnissoni ja Lee Treiga tutvustame lasteaia viimastele rühmadele uuemat lastekirjandust, loeme ette ning meisterdame üheskoos ühe vahva järjehoidja.

5. aprillil kell 12–14 toimub suures konverentsisaalis XII Nukitsa konkursi auhinnapidu. Kuulutatakse välja konkursi võitjad – laste lemmikkirjanik ja lemmikillustraator 2012-2013. Tseremoonial osalevad lisaks laureaatidele sada hääletuses osalenud last Eesti eri paikadest.

Raamatumessi kava

Täiendav info: Triin Soone, Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor,  tel 617 7230, triin@elk.ee