fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Eesti Lastekirjanduse Keskuse sünnipäevapidu

Eesti Lastekirjanduse Keskus saab 90-aastaseks! Selle tähtsa päeva puhul ootame teid kõiki perepäevale laupäeval, 11. novembril 2023.

Tegevust jätkub lastekirjanduse keskuse sõpradele kella 12–19ni. Kogu päeva jooksul toimub palju põnevaid kohtumisi – keskuse juubelile tulevad lapsi lõbustama Pipi Pikksukk ja koeratüdruk Lotte, saab vaadata teatrietendust Improteatrilt IMPEERIUM ning värskeid lühifilme PÖFF Shortsilt, toimub luuleraamatu „Laps ei karda luulet“ esmaesitlus koos autoritega ja pikutamiskontsert Silver Sepaga. Lisaks saab osaleda otsimismängus ja erinevates töötubades, mida viivad läbi illustraatorid Ulla Saar, Reda Tomingas, Pamela Samel, Kristel Maamägi ja Kertu Sillaste. Avatud on ka raamatukogu ja raamatudoktorite vastuvõtukabinet ning pööningul tegutseb kohvik. Ja üks õige sünnipäev ei möödu ka tordita!

Üritus on tasuta.

Päevakava:

Saalis

12.00 – Pipi Pikksukk lustib lastega

13.00 – Kino: vaatame PÖFF Shorts lühifilme

14.00 – Etendus „Segamini muinasjutud“ (Improteater IMPEERIUM)

15.00 – mängime koos koeratüdruk Lottega

16.00 – „Laps ei karda luulet“ – sünnipäevaks on valminud värske luuleraamat, kust võib leida 28 autori luuletusi tähtedest, lugemisest ja raamatutest. Valikut luuletustest esitavad noored näitlejad, kes ka ise luuletada armastavad.

18.00 – Silver Sepa kontsert, kus muusika ja sõna saavad inspiratsiooni Tallinna Illustratsioonitriennaali 82 autori töödest. Sünnipäevapeo viib õhtusse eriline ja ainukordne pikutav ümbermaailmareis helide ja illustratsioonide keskel!


Edgar Valteri galeriis

12.00–16.00 toimub Raamatudoktori vastuvõtt

Varakambris

13.00–14.00 illustraatorite Ulla Saare, Reda Tomingase ja Pamela Sameli digijoonistamise töötuba
(NB! Kui sul on kodus joonistamisprogrammiga iPad ja digipliiats, siis võta need kaasa.)

14.00–15.00 Kristel Maamägi maskide tegemise töötuba

15.00–16.00 Kertu Sillastega koos Eesti lasteraamatute tegelaste joonistamine

Pööningul

12.00–16.00 toimetab kohvik

17.00 – Magus üllatus

Lisaks on terve päeva jooksul avatud keskuse raamatukogu ja saab osaleda otsimismängus.