fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Eesti lastekirjanike teosed on populaarsed ka Lätis

Läti Rahvusraamatukogu lastekirjanduse keskuse korraldatav lugemisprogramm „Laste-, noorte- ja lapsevanemate žürii“ (Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija) tunnustas kolme Eesti autori raamatut.

Sel aastal valiti lugemisprogrammi raamatute hulka ka kolm teost Eesti autoritelt: Aino Perviku „Kunksmoor“ („Burmemme“, kirjastus Liels un mazs, 2022, ill. Aleksandra Runde), Triinu Laane „Luukere Juhani juhtumised“ („Skeleta Juhana gaitas“, kirjastus Liels un mazs, 2022, ill. Marja-Liisa Plats) ja Reeli Reinausi „Kuidas mu isa endale uue naise sai“ („Kā mans tētis atrada sev sievu“, kirjastus Zvaigzne ABC, 2023, ill. Marja-Liisa Plats).

Programmis osaleb umbes 20 000 last, noort ja täiskasvanut üle kogu Läti ja ka välismaalt. Osalejad jagunevad viide vanuserühma: lastežürii 5+; lastežürii 9+; noortežürii 11+; noortežürii 15+ ja lapsevanemad. Lugemisprogrammi parim raamat selgub hääletustulemusena 2024. aasta märtsis Lätis toimuva Suure Lugemisfestivali ajal. Igas vanuserühmas võistleb 6 raamatut, mille on välja valinud täiskasvanud spetsialistid. Nimekirja jõuavad nii läti lasteraamatud kui ka tõlkekirjandus.

Laste-, noorte- ja lapsevanemate žürii (Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija) asutati 2001. aastal. See on ühelt poolt kirjandusauhind, mida jagavad lapsed, ja teiselt poolt laiaulatuslik lugemisprojekt.