fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Eesti lasteraamatud valiti „The White Ravens“ kataloogi

18. oktoobril algaval 75. Frankfurdi raamatumessil tutvustab Münchenis asuv rahvusvaheline noorsooraamatukogu oma kataloogi „The White Ravens 2023“. Tänavusesse digitaalsesse väljaandesse valiti kaks eesti lasteraamatut Kadri Kiho „Endel ja Kati“ (illustreerinud Stella Salumaa, Päike ja Pilv 2022) ning Liis Seina „Mona isepäine isa“ (illustreerinud Ulla Saar, Pegasus 2022).

Rahvusvaheline noorsooraamatukogu Münchenis valib „The White Ravens“ kataloogi parimad lasteraamatud tervest maailmast. Tänavune kataloog sisaldab valikut 200 silmapaistvast laste- ja noorteraamatust, mis on avaldatud 37 keeles 57 riigis. Kataloogist saavad uudiskirjanduse kohta teavet niihästi kirjastajad kui ka raamatukogutöötajad, see aitab raamatutel rahvusvaheliselt levida ja nende tõlkeõigusi müüa. Neid raamatuid esitletakse lisaks Frankfurdile ka kevaditi maailma suurimal lasteraamatumessil Bolognas.

„Endel ja Kati“ on lugu sõprusest ja hoolimisest. Eelkõige on see aga lugu meie sees peituvast julgusest, mille olemasolust meil tihti aimugi pole. Bussijuht Endel leiab suure portsu julgust päeval, mil tema sõber Kati hääle kaotab. Raamatu „Endel ja Kati” idee võitis 2021. a Põlvepikuraamatu konkursil I koha ja sai möödunud aastal Kultuurkapitali lastekirjanduse aastaauhinna.

„Mona isepäine isa“ jutustab tavalisest perekonnast – Monast, tema emast ja isast. Ühel päeval otsustab pereisa oma elu aga kardinaalselt muuta, arvates, et muidu pole tal mälestusi, mida vanaduspõlves meenutada ega lugusid, mida järeltulevatele põlvedele rääkida. Emal ja Monal on tükk tegemist, et isepäise isaga sammu pidada. Raamat nomineeriti 2022. aastal Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiale lastekirjanduse kategoorias.

Frankfurdi raamatumess on maailma suurim, seda külastab aastas ligi 300 000 inimest enam kui 100 riigist. See on oluline sündmus kirjastajatele, agentidele ja kirjandushuvilistele kogu maailmast, kus on võimalik tutvuda uudiskirjandusega ning osta ja müüa kirjastamisõigusi. Mess toimub kuni 22. oktoobrini ja selle seekordne peakülaline on Sloveenia.

Lisainfo:
Ulla Saar
Eesti Lastekirjanduse Keskuse välissuhete juht
ulla.saar@elk.ee
617 7238