fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Eesti Rahvuskultuuri Fondi taotlusvoor on alanud

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond võtab 15. oktoobrini vastu taotlusi 2023. aasta stipendiumideks ja kultuuriprojektide finantseerimiseks. Kirjanikke toetavad nimelised allfondid ja täpsemalt saab lugeda taotluste vastuvõtu kohta fondi kodulehelt.

Stipendiume ja toetusi jagatakse 137-st nimelisest allfondist, millest neli toetavad kirjanikke.

Härmatali fond, algatatud 26. jaanuaril 2018. aastal Tiiu Alliste (neiupõlvenimega Härmatali) poolt. Härmatali fondi eesmärgiks on toetada lastekirjanduse loomist, mis kannab edasi eesti rahva traditsioone ja tutvustab lastele eesti kultuuripärandit. Fondist toetatakse lastele eesti kultuuripärandit, esivanemate eluolu ning rahvatraditsioone ja kombeid tutvustavate raamatute kirjutamist ja illustreerimist. Käsikirjal ei ole žanrilist piirangut. Raamatuprojekt peab soovituslikult olema seotud kirjastajaga, kes tagab raamatu ilmumise kahe aasta jooksul alates stipendiumi määramisest.

Jagamisele tuleb 4 500 eurot.

Juhan Jaigi mälestusfond, algatatud 2000. aastal Juhan Jaigi (1899−1948) järeltulijate poolt eesmärgiga toetada laste- ja noorsookirjanduse arengut Eestis.
Jagamisele tuleb 800 eurot.

Rain Lõhmuse fond, toetab noori andeid. Kirjanduse alal tegutsevatele noortele tuleb jagamisele 6 000 eurot.

Sini-valge fond, asutatud 1995. aastal Soome firmade Pohjola-yhtiöt ja Repola Oy poolt eesmärgiga toetada kirjandust ja ajakirjandust.
Jagamisele tuleb 1 000 eurot.

Taotlusi võtame vastu elektroonilise taotlemise keskkonnas E-ANKEET

Jagamise info, allfondide nimekirja ning E-ankeedi leiate Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond koduleheküljelt www.erkf.ee