fbpx
Hüppa põhisisu juurde

ELK direktor Triin Soone pälvis ERÜ aastapreemia

Kolmapäeval, 28. veebruaril 2018 toimus Rahvusraamatukogus Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu (ERÜ) tänuüritus, kus tunnustati 2017. aasta parimaid raamatukoguhoidjaid ja tegusid raamatukogudes. Aastapreemia pälvis lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone, kelle eestvedamisel toimus eelmisel aastal rohkelt üritusi üleriigilise laste ja noorte kultuuriaasta raames.

“Koostöö oli väga oluline, eriti rõhusime maakondadele ja mul on hea meel, et ühendavad käed on ulatanud kohalikud raamatukogud, noortekeskused ja kultuurimajad,” ütles Soone “Aktuaalsele kaamerale”.

Kokku jagati ERÜ tänuüritusel tunnustusi 10 kategoorias. Parim maaraamatukoguhoidja töötab Are raamatukogus, aktiivseim noor raamatukoguhoidja tegutseb Huljas ja parim lasteraamatukoguhoidja õhutab noori lugema Raplamaal. Tartu Linnaraamatukogu pälvis tunnustuse mobiiliäpi TartuFic eest, mis seob kirjanduse linnaruumiga. Sillamäe raamatukogu on heas mõttes kultuurikeskus, kus toimub rohkelt kirjandusüritusi ja huviklubisid ning tehakse tõhusat tööd eesti kirjanduse ja kultuuri tutvustamisel Ida-Virumaal.

Allikas: kultuur.err