fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Esseekonkurss „Head mõtted on pool tervist” ootab osalema

Tallinna Lastekaitse Ühing ja Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsuvad Tallinna üldhariduskoolide 8.–12. klassi õpilasi osalema esseekonkursil „Head mõtted on pool tervist“, et avaldada oma arvamusi vaimse tervise ja heaolu teemadel.

Viimasel ajal on palju kõneaineks vaimne tervis ja selle hoidmine. Küllap on siis põhjust muret tunda ja mõelda, kuidas seda turgutada. Me kõik tunneme, et elu on pingeline ja maailma probleemid murettekitavad ning selle foonil ka me ise või meie lähedased ja sõbrad sageli kurvemad ja rohkem stressis kui varem. Kuidas siis tasakaalustada elupingeid ja tunda elurõõmu.

Esseekonkursi võitjad kuulutatakse välja kahes vanuseastmes: põhikool (8.–9. klass) ja gümnaasium. Björn Oker-Blom Fond toetab võitjaid nelja 200 euro suuruse stipendiumiga.

Konkursil osalemiseks palume saata essee hiljemalt 6. novembriks 2023 eesti keeles aadressile elk@elk.ee. Essee pikkus on kuni 3 lehekülge (5400 tähemärki). Konkursile esitatud tööle palume märkida õpilase nimi, kool ja klass ning e-posti aadress.

Võitjatega võetakse ühendust individuaalselt ja neile saadetakse kutse tunnustamisüritusele, mis toimub 28. novembril 2023 kell 12 Rootsi Suursaatkonnas, Tallinnas, Pikk 28.

Esseekonkurssi korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Tallinna Lastekaitse Ühing, kellel on 1992. aastast head sõprussidemed Rootsis asuva Björn Oker-Blom Fondiga (B.O.B). Esseekonkurss toimub fondi asutaja abikaasa, suure kirjandushuvilise ja Eesti laste toetaja Inga Oker-Blomi mälestuseks.

Lisainfo:
Ene Tomberg, Tallinna Lastekaitse Ühing, enekentomberg@gmail.com, tel 645 7456
Triin Soone, Eesti Lastekirjanduse Keskus, triin@elk.ee, tel 617 7230