fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Ettelugemise päeval loeme ja illustreerime Eno Raua lugusid

Ettelugemise päeval, 20. oktoobril kell 9–14 loevad tuntud näitlejad Eno Raua lugusid ja raamatukunstnikud illustreerivad samal ajal kuuldut. Toimuvat saab jälgida otseülekande vahendusel lastekirjanduse keskuse ja kirjandusfestivali Luup Facebooki lehtedelt ning ERRi kultuuriportaalist.

„Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega, sest just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi,“ märgib Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone. „Ma väga loodan, et unejutu lugemine kui armas peretraditsioon ei ole meie kodudes kuhugi kadunud ning seda saavad nautida nii väikesed kui ka suured raamatusõbrad. Samuti ei pea see ju katkema, kui lastel lugemine selge, sest jutte kuulata meeldib kõigile.“

Lastekirjanduse Keskus ootab kõiki lasteaialapsi, õpilasi ja kirjandussõpru kuulama otseülekande vahendusel raamatulugusid Eno Raualt, kelle sünnist möödus tänavu 95 aastat. Raua looming kõlab armastatud näitlejate esituses ning samal ajal valmib loole illustraatori pilt. Lugude lugemist alustatakse kell 9 hommikul ja lõpetakse pealelõunal kell 14. Uut lugu ja pilti saab nautida iga 20 minuti järel. Sel korral tulevad ettelugemist üles joonistama lisaks kodumaistele kunstnikele ka kolm illustraatorit välismaalt – Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Leedust.

Raua loomingut loevad ette Stefan Hein, Rasmus Kaljujärv, Taavi Tõnisson, Ester Kuntu, Risto Vaidla, Maarius Pärn, Katri Pekri, Jane Meresmaa-Roos, Liina Tennossaar, Eva Koldits, Taavi Eelmaa, Anu Lamp, Tarvo Krall, Piret Kalda ja Grete Konksi. Ettelugemist illustreerivad Kristina Tort, Elina Sildre, Cécile Pruvot, Pamela Samel, Julia Dürr, Reda Tomingas, Anni Mäger, Kadi Kurema, Kristi Kangilaski, Anu Kalm, Lumimari, Joonas Sildre, Simona Jurčiukonytė, Takinada ja Kertu Sillaste.

Ettelugemise päeva veebiüritus toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuse eestvõttel. Ka sel aastal on päev osaks laste ja noorte kirjandusfestivali Luup programmist. Festivali toimumist toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tartu linn, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Tallinna Goethe Instituut, Prantsuse Instituut Eestis ja Soome Instituut. Festival toimub kuni 21. oktoobrini ja selle programmi saab näha siin.

ETTELUGEMISE PÄEVA KAVA:

KELLTEKSTI LOEBRAAMATILLUSTREERIB
9:00Stefan Hein„Kurjad mehikesed“, „Väike autoraamat“Kristina Tort
9:20Rasmus Kaljujärv„Ninatark muna“Elina Sildre
9:40Taavi Tõnisson„Sipsik“Cécile Pruvot
10:00Ester Kuntu„Nii või naa“, „Imepärane kiikhobu“Pamela Samel
10:20Risto Vaidla„Naksitrallid“Julia Dürr
10:40Maarius Pärn„Kukest ja kurest, konnast ja karust“Reda Tomingas
11:00Katri Pekri„Konn ja ekskavaator“Anni Mäger
11:20Jane Meresmaa-Roos„Karu maja“Kadi Kurema
11:40Liina Tennosaar„Suvejutte veski alt“Kristi Kangilaski
12:00Eva Koldits„Peep ja Sõnad“Anu Kalm
12:20Taavi Eelmaa„Lugu lendavate taldrikutega“Lumimari
12:40Anu Lamp„Roostevaba Mõõk“Joonas Sildre
13:00Tarvo Krall„Kilplased“Simona Jurčiukonytė
13:20Piret Kalda„Suur-Tõll“Takinada
13:40Grete Konksi„Kalevipoeg“Kertu Sillaste