fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Festival HeadRead lastekirjanduse keskuses

Kirjandusfestival HeadRead toob mai lõpus Eesti Lastekirjanduse Keskusesse mitmeid põnevaid esinejaid meilt ja mujalt. Lisaks kohtumistele kirjanikega toimub laupäeval, 28. mail kell 12.00–15.00 keskuse hoovis lasteraamatute vahetuslaat „Sulle-mulle“. Kõik suured ja väikesed raamatusõbrad on oodatud!

Festivali nelja päeva jooksul esinevad keskuses kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia nominendid lastekirjanduse kategoorias: Sandra Heidov, Kadri Hinrikus, Indrek Koff koos Elina Sildrega, Kätlin Kaldmaa, Kristi Kangilaski ja Anti Saar.

Samuti annab festival võimaluse kohtuda mitme välismaa kirjanikuga, kelle raamatuid on ka eesti keelde tõlgitud. Külla tulevad soome kirjanik Tomi Kontio, kes kõneleb oma raamatust „Koer nimega Kass“ (eesti k 2021) ja belgia kirjanik Bart Moeyaert, kes tutvustab noorteromaani „Tänapäeval on kõigi nimi Sorry“ (eesti k 2021). Itaaliast on kohale tulnud lausa kaks kirjanikku. Marco Viale näitab lastele enda teksti ja piltidega raamatut „Siniste huntide linn“ (2021) ning itaalia ajakirjanik ja kirjanik Bianca Maria Tricarico kõneleb sellest, kuidas valmis meie oma Viive Noore piltidega lasteraamat „Trummilinn“ (eesti k 2022).

Rahvusvahelise projekti „Tiny Books ehk miniraamatud lastele Balti autoritelt“ töötubades saavad osalised meisterdada oma kätega pisikesi voldikraamatuid. Töötube viivad läbi projektis osalenud kirjanikud ning illustraatorid: Sandra Heidov ja Anete Bajare-Babciuka, Triinu Laan ja Agne Nananai ning Jaan Rõõmus.

Laupäevane lasteraamatute vahetuslaat „Sulle-mulle“ ootab kõiki raamatusõpru, kes soovivad ära anda enda terveid lasteraamatuid ning vahetuskaubaks valida teiste käest uut ja meelepärast lugemist! Keskuse hoovis toimuva laada muudavad meeleolukaks lustakad esinejad: stuudio „Laulumarjad“ laululapsed, Jane Meresmaa-Roos, illustraator Jaan Rõõmus ja kloun Pann.

KAVA:

Kolmapäeval, 25. mail

10.00 Tomi Kontio (saalis)

10.00 Kristi Kangilaski (pööningul)

12.00 Bart Moeyaert (saalis)

12.00 Tomi Kontio (pööningul)

14.00 Bart Moeyaert (saalis)

Neljapäeval, 26. mail

10.00 Indrek Koff ja Elina Sildre (saalis)

10.00 Marco Viale (pööningul)

12.00 Marco Viale (saalis)

12.00 Bianca Maria Tricarico ja Viive Noor (pööningul)

Reedel, 27. mail

09.00 Tiny Books töötoad (Edgar Valteri galeriis)

10.00 Kätlin Kaldmaa (pööningul)

10.00 Anti Saar (saalis)

12.00 Kadri Hinrikus (saalis)

12.00 Sandra Heidov (pööningul)

Laupäeval, 28. mail

Lasteraamatute vahetuslaat “Sulle-mulle”

12.00 Laulustuudio „Laulumarjad“ kevadkontsert 

13.00 Teistmoodi lood lossis. Jane Meresmaa-Roos jutustab lugusid pallide ballist, hüppavast kuningalossist ja kurjade lohede helgest saatusest. 

13.30 Tiny Booksi töötuba koos illustraator Jaan Rõõmusega.

14.00 Nalja viskab, mängib, jutustab ja laulab kloun Pann.