fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Aitan Lapsi kinkis 26 raamatukogule eksklusiivsed lugemiskeskused

Heategevusfond Aitan Lapsi andis täna raamatukogudele üle Aitan Lapsi, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Plaat Detail OÜ koostöös valminud erilised laste lugemiskeskused, mille abil jõuavad noored paremini kvaliteetse ja ajakohase lastekirjanduse juurde.

Tuntud lastekirjaniku Mika Keräneni loomingu põhjal endale Rampsu nime saanud lugemiskeskused hakkavad olema üle Eesti 26 kohalikus raamatukogus. Rampsud said teoks Aitan Lapsi Heategevusfondi kaudu taaraautomaatidel oleva Kultuurinupu annetuste abil.

“Kultuurinupp on aasta-aastalt aina populaarsem ning Aitan Lapsi fondi kaudu oleme seitsme aasta jooksul pakkunud kultuurielamusi 110 000 lapsele. Alustasime teatriga, ent järjest rohkem oleme püüdnud katta ka teisi olulisi kultuurisuundi, nagu muusika, kunst ja kirjandus,” ütles Aitan Lapsi nõukogu liige Eero Nõgene.

“Kuna kirjandus on kultuuri mõistmisel tihti aluseks, kutsusime koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja raamatukogudega ellu Rampsud, et lasteni jõuaks positiivseid emotsioone ja teadmisi kandev kirjandus,” lisas Nõgene.

Unikaalse disainiga Rampsud valmisid Heategevusfondi Aitan Lapsi poolt algatatud Eesti Kunstiakadeemia kursusetöö raames disainerite Ellen Rannametsa ja Riina Kurvitsa käe all. Lugemiskeskustesse paigutatavate raamatute valiku pani kokku Eesti Lastekirjanduse Keskus.

“Rampsu toob noore lugejani nii uuemat kui ka klassikalist lastekirjandust, mille valik täieneb pidevalt, et iga laps just talle sobiva ja huvipakkuva raamatu üles leiaks ja lugemisrõõmu tunneks,” selgitas Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone. “Iga raamatukogu valib raamatud riiulile ise, lähtudes keskuse soovitustest ja oma võimalustest. Lisaks läheb koos riiuliga käima lugemisprogramm, mis suunab lapsi mänguliselt lugema ja raamatuid avastama.”

Rampsud valmistanud Plaat Detail OÜ juhataja Jaen Uussalu sõnul on vahva disainiga lugemiskeskused pilkupüüdvad, lastele sobivas kõrguses ning ratastel, et neid oleks võimalik hõlpsalt ühest asukohast teise veeretada ja seeläbi lastele pidevalt uut avastamislusti pakkuda.

“Eesti Kunstiakadeemia disainerid on teinud väga head tööd, et laste tähelepanu köita ning kuna raamatut meenutav lugemiskeskus sisaldab hulga põnevaid teoseid, olen juba ette kindel, et neist saavad laste suured lemmikud ja harjumuspärased sõbrad,” ütles Uussalu. “Valmistasime riiulid vastupidavatest ja keskkonnasõbralikest materjalidest ning ehtisime ühe otsaseina Mika Keräneni loomingust tuttava joonistusega, et iga väike raamatusõber keskuse kohe ära tunneks.”

Rampsud jõuavad Eesti igasse maakonda lähinädalate jooksul.

Lisainfo:
Eero Nõgene
Aitan Lapsi nõukogu liige
Tel. +372 668 4236
e-post: info@tomra.ee

Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor
Tel. + 372 617 7231
e-post: triin.soone@elk.ee

Jaen Uussalu
Plaat Detail OÜ juhataja
e-post: jaen@plaatdetail.ee

Foto: Andres Raudjalg