fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Ieva Ilves kinkis Narva haigla lastele raamatu

annaliisa-analuus“On hea ja õige, et Narva lapsed saavad siinsamas kodulinnas kaasaegset ja tasemel ravi,” ütles Ieva Ilves, kes külastas täna Narva haigla lasteosakonda, mida juhib ligi 30 aastat selles haiglas töötanud doktor Reet Välja. Ieva Ilves, kes kohtus Narva haigla lasteosakonna arstide ja õdedega, nimetas, et see on lastele kodune ja sõbralik, hooliv ja kaitsev paik.

Igale lapsele kinkis ta Läti luuletaja Inese Zandere raamatu “Annaliisa analüüs”, mille Guntars Godinši ja Leelo Tungla tõlkes andis äsja välja kirjastus Tammerraamat. Nii oli Narva haigla lasteosakonnas toimunu samahea kui raamatu esmaesitlus.

“Saa ruttu terveks!” kirjutas Ieva Ilves igasse raamatusse pühenduse.

“Usun, et raamat aitab haiglasse sattunud lastel olla üle hirmust tundmatu ees, toetab neid, kui on raske, ja ehk leiavad nad siit ka mõne nalja, mis paneb neid naerma. Ma tõesti usun, et see on lastele huvitav, et see lohutab neid,” on Ieva Ilves rääkinud sellest raamatust ajalehele “Põhjarannik”.

Tema sõnul tasub Narva lastele kingitud “Annaliisa analüüsi” võtta samuti kui võimalust üheks eesti keele lisatunniks.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse toel saadab Ieva Ilves “Annaliisa analüüsi” ka 33 raamatukarusselli haiglate lasteosakondades, mis pakuvad sealsetele lastele lugemisvõimalust.

Allikas: Vabariigi presidendi ametlik kodulehekülg