fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Ilmus lastekirjanduse kogumik „Laste rõõm 2”

Laste-room-2Kolmapäeval, 11. septembril kell 16 esitletakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses kogumiku „Laste rõõm” teist osa ning tänatakse lastekirjanikke ja illustraatoreid, kelle loomingut raamatu lehekülgedelt leida võib.

Lastekirjanduse Keskus ja kirjastus Tammerraamat alustasid neli aastat tagasi koostööd selle nimel, et koondada ühiste kaante vahele meie algupärase lastekirjanduse kuldvara. Tegijate soov oli noppida raamatusse kokku parim ja huvitavam valik eesti lasteraamatu ajaloost sõnas ja pildis, mis seob erinevaid põlvkondi – nii neid, kel nende lugudega veedetud lapsepõlv seljataga, kui neid, kel see parajasti käsil. Kokku sai 2-osaline paljusid rõõmustav lugemis- ja vaatamisraamat, mille esimesed lood pärinevad üle-eelmisest sajandist ning viimased ilmusid trükist alles paari aasta eest. Sellises mahus algupärase lastekirjanduse illustreeritud antoloogiat pole Eestis varem välja antud.

„Laste rõõmu“ esimene osa ilmus 2011. aastal ja koondab endas lastejutte- ja luuletusi koos piltidega aastatest 1860 kuni 1980. Sellest kogumikust leiab meie lastekirjanduse klassika, kus palju tuttavaid riimiridu ja jutukesi koos armastatud tegelaste piltidega.

„Laste rõõmu” teine osa koondab eesti lastekirjandust aastatest 1980–2010. Selles on 145 luuletust ja juttu 40 kirjanikult ning 175 illustratsiooni 39 kunstnikult. Siia on mahtunud vaid väike, kuid parim ja huvitavaim valik neil aastatel ilmunud lastejuttudest ja -luuletustest ning raamatupiltidest.

Kogumikus kohtab meie tuntud lastekirjanike poolt lugejate südamesse kirjutatud raamatutegelasi: Klaabut ja Pätut, Tippi ja Täppi, onu Ööbikut ja onu Heinot, pokusid ja nõianeiu Nöbinina, Lottet ja Paulat, Tobiast ja Vollit ning paljusid teisi.

„Laste rõõmu” 2. osa koostasid Ülle Väljataga, Ilona Martson ja Jaanika Palm, kujundas Endla Toots. Kogumiku väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Olete oodatud!

Lisainfo
Triin Soone
Lastekirjanduse keskuse direktor
+372 6177230, 59190363, triin@elk.ee
Tiina Tammer
Kirjastuse Tammerraamat juht
tel +372 516 5330, tiina@tammerraamat.ee