fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Itaalia graafika- ja koomiksikooli Grafite näitus

Eesti Lastekirjanduse Keskuse suures saalis on kuni 27. novembrini 2021 avatud Bari koomiksikooli Grafite õppejõudude näitus „Koomiks tuleb külla“. Novembris laieneb näitus ka keskuse trepigaleriisse. 

Grafite graafika- ja koomiksikool avati aastal 2012, mil kooli tegevjuht Gian Marco De Francisco ja akadeemiline direktor Fabrizio Malerba ühendasid kaks sarnast institutsiooni Studio il Tratto (Taranto linnas) ja Lupiae Comix (Lecce linnas). Uus kool avati Apuulia maakonnas Baris ja selle eesmärgiks sai edendada koomiksi- ja graafilise romaani kultuuri ning soodustada noorte kunstnike kujunemist. Nende eesmärkide täitmiseks pakutakse avalikkusele laia valikut kõrgetasemelisi kursuseid. Kool töötab kolmes linnas – Baris, Tarantos ja Lecces – ning sellest on saanud rahvusliku tähtsusega koomiksikunsti keskus.

Koolis toimuvad koomiksikunsti kursused ka lastele ja noortele ning aastate jooksul on õpetatavate teemade hulka lisandunud süžee loomine, süžeeskeemi (story board) koostamine, illustratsioon, 3D modelleerimine, arvutigraafika ja animatsioon. Grafite koomiksikooli õppejõududeks on 30 professionaalset kunstnikku, kellest mitmed töötavad nii kohaliku (Bonelli, Mondadori) kui rahvusvahelise tähtsusega (Marvel, Dc Comics, Lucasfilm, Glénat) kirjastajatega. Käesoleval näitusel on võimalik näha töid järgmistelt kooli õppejõududelt: Davide Fabbri, Mauro Gulma, Giuseppe Latanza, Andres Mossa, Pasquale Qualano, Domenico Sicolo.

Näituse kuraatori ja lastekirjanduse keskuse kunstieksperdi Viive Noore sõnul ei ole itaalia koomiksikunst ja ‑kultuur vähem tuntud kui belgia või prantsuse oma. „Itaalias on suurel hulgal mainekaid koomiksikõrgkoole, kuhu tullakse õppima kogu maailmast. Samuti korraldatakse seal mitmeid rahvusvahelisi festivale.“ Lastekirjanduse keskuse näitust külastades on ka Eesti publikul võimalik saada osa itaallaste koomiksiarmastusest ja ‑kultuurist. Näitus on avatud keskuse lahtiolekuaegadel.

Mauro Gulma pilt graafilisest romaanist “Modigliani”