fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Itaalia illustraatori Alessia Bravo isikunäitus Eesti Lastekirjanduse Keskuses

Teisipäevast, 3. novembrist 2020 on Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatud Itaalia illustraatori Alessia Bravo isikunäitus „See imeline maailm“. Näitus on osaks Tallinna 6. Illustratsioonitriennaali (TIT) „Pildi jõud“ programmist. Triennaali pidulik avamine toimub Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis teisipäeval, 3. novembril 2020 kell 17.

2017. aastal sai rahvusraamatukogus tutvuda Alessia Bravo illustratsioonidega, mille eest kunstnik pälvis viienda TITi peapreemia. Tänu sellele on publikul hea võimalus raamatukunstniku loomingut tänavu lähemalt uudistada. Tema tehniliselt viimistletud pildid kujutavad endast keerukaid kompositsioone, mis hakkavad lähtetekstiga peenelt kokku kõlama. Näitus on lastekirjanduse keskuses avatud kuni detsembri lõpuni.

Näituse kuraatori Viive Noore sõnul on Alessia Bravo täiesti erakordne kunstnik ning on suur õnn, et triennaal teeb võimalikuks selliste meistrite loomingust osasaamise. „Tundub uskumatu, et kunstnik on illustreerinud alles kaks raamatut, mis tõestab järjekordselt, et loeb kvaliteet ja mitte kvantiteet. Kui Bravo ei teeks enam ühtegi lasteraamatut, oleks tema jälg siiski igaveseks illustratsioonikunsti ajalukku kirja pandud.“ Õnneks on tegemist parimas loomeeas illustraatoriga, kes loodetavasti veel kaua seda valdkonda oma loominguga rikastab. „Alessia Bravo pildikeel on äärmiselt mitmekihiline. Hetkel ei oska ma teda võrrelda ühegi teise kunstnikuga, kes suudaks suured pinnad ja uskumatul hulgal huvitavad, vaimukaid, sümboolseid pisidetaile nii nauditavaks tervikuks kokku siduda.“ Bravo tööde mitmekihilisus muudab need nauditavaks vanusest ja haridustasemest sõltumata. „Neid pilte võib vaatama jäädagi, sest avastad üha uusi vaimustavaid detaile. Sellist näitust tuleks kindlasti külastada ja võimalusel korduvalt, sest kunstinauding on garanteeritud,“ ei ole Noor kiirusega kitsi.

Tallinna illustratsioonitriennaal „Pildi jõud” on rahvusvaheline näitus, mida iga kolme aasta järel korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kujundusgraafikute Liit ja Eesti Lastekirjanduse Keskus. Algselt hõlmas triennaal vaid Läänemere riike, kuid see on aastatega kasvanud arvestatavaks rahvusvaheliseks näituseks, kus saab imetleda maailma eliitillustraatorite loomingut. Tänavu eksponeeritakse originaalillustratsioone 79 kunstnikult 20 riigist ning esmakordselt astuvad triennaalil üles illustraatorid Mehhikost, Kanadast ja Hiinast.

Triennaalil antakse välja peapreemia ja 10 võrdse kaaluga diplomit. 2020. aasta kuulusid rahvusvahelisse žüriisse dr Ali Boozari (Iraan), Yahel Frankel (Argentiina), dr Kai Zhan (Hiina), Rosi Aragón (Mehhiko), Kristina Andres (Saksamaa) ja Alessia Bravo (Itaalia, peapreemia 2017). Oma diplomi annavad kunstnikele ka Rahvusraamatukogu, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Kunstnike Liit ja IBBY Eesti osakond. Laureaadid kuulutatakse välja näituse avamisel.

Triennaali algataja ja kuraator on Viive Noor.

Lisainfot Tallinna Illustratsioonitriennaali kohta leiab Eesti Rahvusraamatukogu kodulehelt

Triennaali toetavad Eesti Kunstnike Liit, Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) Eesti osakond, Tallinna Kultuuriamet ja Eesti Kultuurkapital. Näitus Eesti Rahvusraamatukogus jääb avatuks 30. novembrini.

Lisateave:
Viive Noor, Eesti Kujundusgraafikute Liit, viivenoor@gmail.com, 5557 9930