fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Juhani Püttsepp pälvis Jānis Baltvilksi preemia

Lastekirjanik Juhani Püttsepp, illustraator Gundega Muzikante ja tõlkija Marika Muzikante pälvisid lasteraamatu „On kuu kui kuldne laev“ lätikeelse tõlke eest Jānis Baltvilksi auhinna (Jāņa Baltvilka balva). Auhind anti üle lastekirjaniku Jānis Baltvilksi (1944–2003) sünnipäeval 24. juulil Riia Botaanikaaias.

Tegemist on ühe olulisema Läti lastekirjanduse auhinnaga, mida antakse välja alates 2005. aastast. Esialgu tunnustati auhinnaga ainult Läti lastekirjanikke ja illustraatoreid, kuid 2008. aastal hakati autasustama ka Läänemeremaade lastekirjanikke ja nende teoste läti keelde tõlkijaid.

„On kuu kui kuldne laev“ (Ir mēness zelta kuģis) on saanud inspiratsiooni autori perekonnaloost ja see kõneleb eestlaste põgenemisest Rootsi 1944. aasta sügisel. See on edasi antud lapse vaatepunktist ning arvestab alati väikese lugejaga. Teos on kodumaal pälvinud mitmeid lastekirjanduse auhindu (Aasta Rosin, Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali lastekirjanduse preemia) ning see on ka meie lõunanaabrite juures hästi vastu võetud.