fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Kertu Sillaste „Pannkoogiraamat“ jõudis inglise turule

5.-10. veebruarini esitleb kunstnik Kertu Sillaste Inglismaal oma raamatut „It’s Pancake Time!“ (eesti keeles „Pannkoogiraamat“, kirjastus Päike ja Pilv 2012)

Sillaste raamatut tutvustatakse Waterstones’i raamatupoodides Londonis, Welwyn Garden City’s ja St. Albans’is, aga ka kolmes Londoni kesklinna algkoolis, kus lisaks raamatulugemisele juhib autor joonistamise ja meisterdamise töötubasid kokku umbes 250-le lapsele. Kavas on ka eesti kogukonnaga kohtumine Londonis.

Reisi ajendiks on „Pannkoogiraamatu“ ilmumine inglise keeles – 2015. aastal avaldas selle kirjastus Ginger Books. Kuna tegemist on Sillaste esimese enda kirjutatud ja illustreeritud raamatuga, mis on tõlgitud võõrkeelde, on autoril selle ilmumise üle eriliselt hea meel.

„Pannkoogiraamatu“ saamise lugu kirjeldab Sillaste järgnevalt: „Raamatu teeb minu jaoks eriliseks see, et selle prototüüp oli niidiga kokku köidetud, kiiresti kirjutatud ja joonistatud lugemaõppimise raamat mu pojale. See, et ma ise last lugema õpetasin, pani mind mõtlema lihtsale sõnastusele ja ka sellele, et väike inimene tahab lugeda lugu, mitte üksikuid sõnu või lauseid. Aga lühikese tekstiga raamatuid on meil vähe. Lisaks sellele tundub, et olen (kogemata) hea teema leidnud. No kes siis pannkooke ei armastaks! Moosi peale – nämm-nämm! Hoopis keerulisem oleks rõõmsat juttu panna kokku piimasupist, sibulast või pekitükist.“

Sillaste esinemised on osa Kensington ja Chelsea linnaosavalitsuse Põhjamaade kirjandusüritusest. Raamatuesitlused toimuvad Inglismaal ajal, mil tähistatakse pannkoogipäeva.

Kertu Sillaste on eelkõige tuntud illustraatorina. Oma tööga on ta pälvinud mitmeid auhindu, muuhulgas „Aasta Rosina“ tiitli 2015. aastal. Tema tööst saab lähemalt lugeda siin.

Kertu Sillaste reisi korraldavad Eesti Suursaatkond Londonis, kirjastus Ginger Books ja Eesti Lastekirjanduse Keskus. Esinemised toimuvad koostöös Kensington ja Chelsea linnaosa algkoolidega.

Vaata ka: Eesti Suursaatkond Londonis

Lisainfo:

Kertu Sillaste
kertu@panwagen.ee, 56 629 139

Kersti Kirs
Eesti saatkonna kultuurinõunik Londonis
kersti.kirs@mfa.ee, +44 77 11 76 00 67