fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Koolinoorte kirjandusliku mälumängu võitis Tallinna Muusikakeskkooli esindus

Kolm-rmt-kKirjandus- ja teatrimälumäng „Seiklusjutud” kulmineerus 18. novembri õhtul Eesti Lastekirjanduse Keskuses põneva finaaliga.

Neli finalisti lahendasid sõnasegadikku, näitasid teadmisi kolme seiklusraamatu ja kultuuriasutuse osas ja seletasid kehakeele abil eesti vanasõnu. Suurimat elevust tekitas aga kodune ülesanne, kus noored valmistasid ette 4-minutilise katkendi Rudyard Kiplingi „Džungliraamatu” põhjal. Etteasted olid eriilmelised ning kavalalt lahendatud – leidus nii kaasajastatud lugusid kui ka selliseid, kus džungliloomad kõnelesid muusikainstrumentide kaudu.

Põneva finaali võitis ühe punktiga Tallinna Muusikakeskkooli 6. klassi võistkond koosseisus Anna Lotta Karu, Tuule-Helin Krigul, Säde Meres, Lilit Laas ja Margot Salumets. Võistkonda juhendas õpetaja Ene Talisaar. Teiseks jäi Tallinna Kristiine Gümnaasium, kolmanda koha sai Tallinna Lilleküla Gümnaasium ning neljanda Saue Gümnaasium. Kõik finalistid said auhindu Rahva Raamatult, kirjastustelt Draakon ja Kuu ning Tänapäev, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumilt ning NUKU teatrilt ja muuseumilt.

Mälumäng toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning NUKU teatri koostöös. Mängu küsimused koostas Gulliver ehk Jaak Känd, kes on sarnaseid mänge Pärnus korraldanud juba üle kümne aasta. Korraldajad plaanivad mälumängudega jätkata ka edaspidi.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509
hannele.kand@nuku.ee