fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Kutsume kõiki 14. mail MUUSEUMIÖÖLE!

Laupäeval, 14. mail 2016 toimub üle-eestiline MUUSEUMIÖÖ. Kutsume kõiki huvilisi külla lastekirjanduse keskusesse! Meie maja on avatud kell 18-23, töötab ka raamatukogu.

Lastekirjanduse keskus on tõeline lasteraamatute varalaegas Tallinna vanalinnas, kus leiab nii tuntud kui ka tundmatut kirjavara. Suurimaid haruldusi hoitakse varjul hoidlates, ikka selleks, et need oleksid kaitstud ja paremini säiliksid. Hoidlatesse on võimalik pääseda kell 18, 19 ja 20 algavate ekskursioonidega. Kuna ekskursioonigruppide suurus on piiratud, siis palume eelnevalt registreeruda telefonil 617 7236.

Muuseumiööl püsime majas tegutsedes ikka lastekirjanduse lainel. Välisuksest kuni muinasjutupööninguni saab lahendada uusi teadmisi andvaid ülesandeid ja koguda punkte. Raamatukogus otsime vastuseid mereteemalistest raamatutest, varakambris lastekirjanduse klassikast ja illustratsioonigaleriis lausa kunstitöödest. Pööningul meisterdame, avatud on ka märgikoda (0,50 senti märk).

Paralleelselt saab tutvuda meie keskuse püsiekspositsiooniga:

Edgar Valteri galeriis saab imetleda armastatud kunstniku originaalillustratsioone, vaadata Valteri tegelaskujudega multikaid ja lavastusi, uurida pokukoda ja kuulata loodushääli.

Trepi ja illustratsioonigaleriis on noore ja viljaka kunstniku Gerda Märtensi näitus „Stseenid pildilavalt“. Tema loomingus ühinevad nii Eesti kui ka Itaalia illustratsioonikunsti traditsioonid. Näha saab tema Macerata ülikoolis valminud lõputööd, aga ka Eestis ja Itaalias välja antud lasteraamatute illustratsioone.

Varakambris pakume ülevaadet eesti lastekirjandusest läbi aegade. Lisaks sellele saab selgeks, kuidas sünnib üks lasteraamat.

Tere tulemast!

Vaata ka: Muuseumiöö 2016

Lisainfo:
Katrin Tõnisson, katrin@elk.ee, 6177 233 või 55 594 314