fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Kutsume raamatukogusid „LUGEMISISU“ programmiga liituma

Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugemisprogramm „LUGEMISISU“ kutsub raamatukogusid 2023/2024 hooajaks liituma!

Sügisel 6. hooaega startiv lugemisprogramm innustab lugema 5–10-aastaseid lapsi, pakkudes raamatukoguhoidjale mängulisi lisategevusi ja teematunde. 

„Lugemisisu“ lugemisprogrammi registreerimine 18. augustini 2023 SIIN.

Lugemisprogrammiga liitunud raamatukogude esindajatele toimub 15. septembril stardikoolitus (virtuaalse ülekandega), kus tutvustatakse lugemisprogrammi, uuemat lastekirjandust ja programmiga kaasnevaid teematunde.

Lugemisprogramm kestab raamatukogudes 2. oktoobrist 2023 kuni 31. maini 2024.

„Lugemisisu“ võimaldab tugevdada raamatukogude koostööd klasside ja lasteaiarühmadega. 

  • Lugemispassid: 1.-4. klassi lapsed saavad raamatukogudes valida lugemiseks huvipakkuvat uudiskirjandust, mida soovitab ka lastekirjanduse keskus. Loetud raamatud paneb laps isiklikku lugemispassi kirja ja täidab kaasnevad ülesanded. Kooliaasta lõpus premeeritakse kõiki viis raamatut läbi lugenud ja lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga. Lugemispassid on tõlgitud ka vene keelde. Lasteaialapsed saavad lugemisprogrammis osaleda rühmana, kus õpetaja abiga tegutsetakse raamatutega ühiselt.
  • Teematunnid: erinevatel teemadel loodud teematundide metoodilisi materjale saavad programmis osalejad alla laadida ja lugemise edendamiseks lastega tegutsemisel kasutada. Teematundidest saab valida, kas kasutada tunni materjali terviklikult (ca 45-minutiline tund) või kasutada ja integreerida sealt erinevaid osasid oma tegevustesse – näiteks saab mängida lugemismänge, uurida illustratsioone, tutvustada raamatu teekonda idee sünnist kuni raamatukogusse jõudmiseni või teha ise lasteajakirja, seigelda muinasjuttudes jpm.

Lugemisisu programm on kestnud 5 hooaega ning viimasel hooajal osales 211 raamatukogu üle Eesti – nii väiksemaid maaraamatukogusid, maakondlikke keskraamatukogusid kui ka kooliraamatukogusid ning lugemisisuga nakatus kokku ligi 9000 last ja raamatukogudes viidi läbi üle 2000 üritust või „Lugemisisu“ teematundi (statistika veel täpsustub).

Raamatukogude registreerimine „Lugemisisu“ programmi on avatud kuni 18. augustini 2023 SIIN. Eelmisel hooajal osalenud raamatukogusid ei kanta automaatselt uue hooaja osalejate nimekirja. Kui soovite osalemist jätkata, registreeruge palun uuesti.

Lugemisprogrammi toetab Kultuuriministeerium. Lugemisprogrammi lisainfo ELK veebilehel ja Facebookis.

Head lugemisisu!

Eesti Lastekirjanduse keskus

Lisainfo:
Katrin Tõnisson
„Lugemisisu“ programmi koordinaator
katrin.tonisson@elk.ee