fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Laste ja noorte kirjandusfestival Luup luulekonkurss

Alates 2017. aastast toimunud Tartu laste- ja noortekirjanduse festival on kasvamas üle-eestiliseks kirjandussündmuseks ning kannab nüüdsest nime laste ja noorte kirjandusfestival Luup. Sel aastal toimub üritusi Tartus ja Tallinnas ning mitmetest ettevõtmistest on oodatud osa saama lapsed üle kogu Eesti. Festivali luubi all on „loo ja loe” ehk Luup kutsub noori ise looma ja oma loomingut esitama, aga loob ka võimalusi kohtumisteks juba tuntud autorite ja nende loominguga.

Üheks traditsiooniks on festivali luulevõistlus. Juba viiendat korda toimuvale omaloominguvõistlusele oodatakse vabas vormis luuletust, milles tuleb kasutada vähemalt üht (aga võib ka mitut) viiest märksõnast. Tänavuse võistluse sõnadeks on „vaikus”, „mets”, „värav”, „pilvitus” ja  „vari”. Võistlustöid hinnatakse kolmes vanuseklassis:  4.–6. klass, 7.–9. klass ning 10.–12. klass.

Luuletusi oodatakse märgusõna „Luulevõistlus“ all hiljemalt 3. oktoobriks 2022 Eesti Lastekirjanduse Keskuse meiliaadressile elk@elk.ee. Kõik tööd palume saata eraldi e-kirja ja failina. Luuletuse juurde palume autori nime mitte märkida, vaid lisada e-kirja õpilase nimi, kool, klass, juhendaja nimi ja kontaktandmed.

Luulevõistlusele saabuvaid töid hindavad vanema kooliastme õpilased ja tudengid.

Tulemused tehakse teatavaks laste ja noorte kirjandusfestivali Luup pidulikul avamisel Tartus 15. oktoobril 2022.

Festivali korraldavad Eesti Kirjanduse Selts, Eesti Emakeeleõpetajate Selts, Tartu Linnaraamatukogu ning Eesti Lastekirjanduse Keskus, partneriteks on Eesti Kirjanike Liit, Soome Instituut, Elektriteater, raamatupood Biblioteek jpt. Laieneva festivali kavaga saab tutvuda septembri lõpus ning sellest leiab nii uut ja üllatavat kui ka festivalil tuntuks saanud sündmusi ja ettevõtmisi.