fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lastejutuvõistluse „Minu esimene raamat“ võitis Liina Vagula

22. veebruaril selgusid Eesti Lastekirjanduse Keskuse, ajakirja Täheke ning kirjastuse Tänapäev lastejutuvõistluse „Minu esimene raamat“ tulemused. Konkursi võitis Liina Vagula käsikiri „Kingitus südamest“.

Konkurss toimus 11. korda, sellel osales 25 käsikirja kõikvõimalikel teemadel ning žüriisse kuulus umbes kümme lugejat. Peale tavapäraste unejuttude kirjutati suvepuhkustest ja eelmiste põlvkondade laste elust, paljulapselistest peredest ja koolist, aga ka näiteks veganite riigist, seentest, koibikutest, kitsedest, siilidest, kaladest, hüljestest, koertest ja kassidest ning tegevus jõudis muuhulgas Põhjanabale, välismaale ja müstilistesse maailmadesse.

Kokkuvõttes otsustas žürii välja anda kolm auhinnalist kohta ning kaks käsikirja ära märkida avaldamissooviga.

Esikohale tuli käsikiri „Kingitus südamest“, mille autor on Liina Vagula. „Kingitus südamest“ on hea ülesehitusega südamlik lugu poisist, kelle isa on pärast vanemate lahutust Soome kolinud ning sooviks endale lemmikloomaks koera, kuid tegu pole lihtsalt lemmikloomalooga, vaid käsikirjas on ootamatuid ja inimlikke pöördeid. Liina Vagula töötab õpetajana Põlvamaal ning on varem avaldanud mitmeid raamatuid.

II kohale tuli Tiiu Kitsiku käsikiri „Me kolime ära.“ Käsikirja puhul märgiti hea sõnaga ära, et tekstis oli natuke ebatavalisemaid teemasid ja huumorit. Peategelased on perekond, kes isa töö tõttu kolivad Saksamaale ja lisaks võõras kohas harjumisele peavad rinda pistma nutimajas elamisega. Tiiu Kitsik on Saksamaal elav eesti lastekirjanik ja illustraator.

III koha pälvis Maris Mändel käsikirjaga „Proua majauurija tegutseb“. Selles loos läheb tüdruk maale vanaema juurde, kelle hobiks on uurida vanu mõisahooneid. Loomulikult selgub selle käigus ka saladus. Maris Mändel on Eesti Kunstiakadeemia teadur ja varem avaldanud ka ühe lasteraamatu.

Ära märgiti Margo Partsi käsikiri „Latsõkõnõ“ ning Liina Rohu „Tähtsate asjade suvi“. Neist esimene käsikiri räägib lustaka loo, kuidas lapsed hakkavad kahtlustama, et nende kooliarst on nõid ja peagi selgub šokeeriv tõsiasi, et tegu on setuga. Teine äramärgitud töö on helge lühikestest juhtumistest koosnev kogumik ühe lastega perega väikestest seiklustest ja ettevõtmistest suvepuhkuse ajal.

Käsikirjad on plaanis avaldada umbes aasta jooksul. Kokku on „Minu esimese raamatu“ konkurssidele saabunud umbes 400 käsikirja, millest raamatuna on ilmunud ligi sada.

Varem on lastejutuvõistluse võitnud Piret Raud, Kristiina Kass, Siiri Laidla, Markus Saksatamm, Reeli Reinaus, Juhani Püttsepp, Kairi Look, Reeli Reinaus, Kadri Lepp, Maris Mändel ja Heidi Raba.

Fotol lastejutuvõistluse tänavused võitjad