fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lastejutuvõistlusel võitsid Maris Mändel ja Heidi Raba

Kümnendat korda toimunud lastejutuvõistlusele „Minu esimene raamat“ laekus 34 käsikirja, mida luges Eesti Lastekirjanduse Keskuse, ajakirja Täheke ja kirjastuse Tänapäev töötajatest koosnev žürii. Otsustati välja anda neli auhinnalist kohta ning ära märkida kaks käsikirja avaldamissooviga. Konkursi auhinnafond on 3000 eurot.

Žürii pidas tänavuste käsikirjade keskmist taset mitmetest eelmistest paremaks ning otsustas esikoha jagada kahe töö vahel. I-II kohta jagavad Maris Mändeli käsikiri „Tüdruk vagunelamust“ ning Heidi Raba käsikiri „Ruuben, Tobias ja Lilli“. „Tüdruk vagunelamust“ räägib natuke ootamatu nurga alt laste sõprusest ja sellest, mida keegi peab koduks. Loo keskmes on vagunelamuga ringi rändav pere. „Ruuben, Tobias ja Lilli“ on helge lugu maalaste seiklustest, sõprusest ja kanast, kes võib saada sotsiaalmeedia kuulsuseks.

Kolmandat kohta jagavad samuti kaks käsikirja, Helen Käiti seikluslik krimilugu „Kuldse sõnnikumardika saladus“ ning Mari Teede „Ingmar ja meri“, mis käsitleb tundliku keelega üksinduse, vanemate lahutuse, koolivahetuse ja sõprade leidmise teemat.

Lisaks neile märgiti avaldamissooviga ära kaks käsikirja, Viiu-Marie Fürstenbergi lasterohke pere tegemistest rääkiv „Vennad ja Liise“ ning Epp Petrone ajaloolis-seikluslik lugu „Riks ja neli kuningat“.  Kõik käsikirjad on plaanis avaldada umbes järgmise aasta jooksul.

Algupäraste lastejuttude võistlus toimub alates 2004. aastast eesmärgiga leida heatasemelist algupärast lugemisvara 5-9-aastastele lastele. Võistlust korraldavad kirjastus Tänapäev, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja ajakiri Täheke.
Võidutööd ilmuvad kirjastuse Tänapäev raamatusarjas „Minu esimene raamat”.